آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین ۴۳ میلیارد دلار بالاتر از اوج سال ۲۰۱۷ است

ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین ۴۳ میلیارد دلار بالاتر از اوج سال ۲۰۱۷ است

به گزارش کوین تلگراف، مؤسسه تحلیلی گلاسنود (Glassnode) با انتشار داده‌هایی نشان داده است که هم‌اکنون ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین، در مقایسه با زمان اوج قیمت این ارز دیجیتال در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است معیار ارزش بازار تحقق‌یافته، سنجه‌ای برای محاسبه ارزش هر واحد بیت کوین هنگام آخرین جابه‌جایی درون‌زنجیره‌ای آن است. تحلیل‌گران به‌کمک این معیار می‌توانند هزینه پایه انباشته مشارکت‌کنندگان در بازار بیت کوین را تخمین بزنند.

با این حال، بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها در محاسبه این معیار غایب هستند. این ویژگی‌ نشان می‌دهد که داده‌‌های به‌کاررفته در محاسبه ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین دقیق‌تر است؛ چرا که به‌جای هزینه‌ پایه سفته‌بازان روزانه، هزینه پایه سرمایه‌گذاران بلندمدت را در محاسبات لحاظ می‌کند.

گفتنی است هم‌اکنون، ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین برابر با ۱۱۵ میلیارد دلار است؛ یعنی ۴۳ میلیارد دلار بیشتر از رکورد پیشین آن در زمان سقف تاریخی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ است. ارزش بازار ۱۹۰ میلیارد دلاری بیت کوین نشان می‌دهد که دارندگان (هودلرها) این ارز دیجیتال، در حال حاضر از سود انباشته ۶۵ درصدی بهره‌مند شده‌اند.

ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین. منبع: گلاسنود

نمودار کوین‌متریکس (Coinmetrics) نشان می‌دهد که ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین در ماه‌های نخست سال ۲۰۱۸ به رشد خود ادامه داده و در فاصله میان ماه‌های ژانویه و مه (دی تا اردیبهشت ۹۷) علی‌رغم افت بهای بیت کوین به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار، سه بار برای فتح قله ۹۰ میلیارد دلاری خیز برداشته است.

اگرچه گمانه‌زنی‌های مربوط به پیش از وقوع هاوینگ از افزایش ۶ درصدی ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حکایت داشتند، اما سقوط نابه‌هنگام روز پنجشنبه سیاه، تمامی معادلات را به‌هم‌ ریخت و باعث شد تا رهاوردهای سال ۲۰۲۰ نیست و نابود شود. با این حال، از ماه مه (اردیبهشت) به این سو، ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین به‌طور پیوسته در حال طی روندی صعودی است.

بنابر یافته‌های پژوهشگران مؤسسه اینتودبلاک (IntoTheBlock)، بیش از ۷۲ درصد از آدرس‌های بیت کوین هم‌اکنون در سود هستند و بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در بازه‌های قیمتی ۱,۰۴۰ تا ۵,۲۸۵ دلار و همچنین ۸,۴۵۹ تا ۹,۵۶۰ دلار انجام شده‌ است.

تعداد آدرس‌های بیت کوینی که هم‌اکنون در سود هستند. منبع: اینتودبلاک

برخلاف بیت کوین، اتریوم با ارزش بازار تحقق‌یافته‌ بالغ‌بر ۲۶ میلیارد دلاری کنونی خود، راه درازی را برای بازپس‌گیری رکوردهای قبلی‌اش در پیش دارد. گفتنی است ارزش بازار تحقق‌یافته این ارز دیجیتال، هم‌اکنون ۲۵ درصد پایین‌تر از رکورد ۳۵ میلیارد دلاری آن در سال ۲۰۱۸ است.

علاوه بر این، ارزش بازار تحقق‌یافته اتر در برابر ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین، روند نزولی بسیار طولانی‌تری را تجربه و در میانه‌های آوریل ۲۰۲۰ (اواخر فروردین)، کف ۲۲.۴ میلیارد دلاری را نیز لمس کرده است. داده‌های اینتودبلاک نشان می‌دهد که ۶۲ درصد از آدرس‌های اتر هم‌اکنون در سود هستند و بخش عمده‌ای از آنها اتر را در قیمت‌هایی کمتر از ۱۶۰ دلار خریداری کرده‌اند.

ارزش بازار تحقق‌یافته اتر. منبع: گلاسنود

Print

تعداد نمایش ها (29)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک