آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

بیشتر سرمایه‌گذاران بیت کوین معتقدند قیمت ده هزار دلار، کف قیمت بیت کوین بوده است

بیشتر سرمایه‌گذاران بیت کوین معتقدند قیمت ده هزار دلار، کف قیمت بیت کوین بوده است

به گزارش کوین دسک، طی سه هفته گذشته قیمت بیت کوین از اوج ۱۲,۴۰۰ دلاری خود تا ۱۰,۰۰۰ دلار سقوط کرده است. در طول این مدت تعداد آدرس‌هایی که انباشت بیت کوین را آغاز کرده‌اند ۲٪ افزایش یافته است. داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که تعداد این آدرس‌ها به ۵۱۳,۰۰۰ رسیده است. سو ژو (Su Zhu)، مدیرعامل تری ارو کپیتال (Three Arrow Capital)، در مصاحبه‌ خود در این باره گفت:

خریداران روزانه زیادی در حال ورود و خرید [حجم] عرضه هستند.

آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، حساب‌هایی هستند که حداقل دو تراکنش ورودی داشته‌اند و موجودی آنها خرج نشده است. تراکنش‌های داستینگ (Dusting) که با هدف دستیابی به اطلاعات صاحب کیف پول ارسال می‌شوند، در نحوه محاسبه تعداد آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، تأثیرگذار نیست.

آدرس‌هایی که انباشت بیت کوین را آغاز کرده‌اند

 

این معیار همچنین آدرس‌هایی که متعلق به ماینرها و صرافی‌ها است را هم در نظر نمی‌گیرد. برای آنکه آمارها دقیق‌تر باشد، حساب‌هایی از آخرین فعالیت‌شان ۷ سال می‌گذرد را کنار می‌گذارند تا ارزهای از دست رفته نیز خط بخورند.

اختلاف میان قیمت و آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، بیانگر این مسئله است که معامله‌گران سقوط اخیر را یک اصلاح عادی در بازار صعودی می‌دانند و منتظر افزایش دوباره قیمت‌ها هستند. ژو در توییت روز جمعه خود با بیان این مسئله که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۸,۸۰۰ وجود دارد، آن را یک «هدف معقول» توصیف کرد و نوشت:

بازارها معمولا پس از یک رشد در بازار صعودی، یک‌سوم جهش خود را اصلاح می‌کنند.

قیمت بیت کوین روز پنج‌شنبه با کاهشی ۱۰ درصدی همراه بود. در این سقوط قیمت، شاهد تشکیل الگوی سر و شانه بودیم و خط روند صعودی شش‌ماهه قیمت نیز شکسته شد. مشاهده الگوی سر و شانه معمولا نشانه‌ای از تغییر روند (نزولی) است.

الگوی سر و شانه در نمودار بیت کوین

عموما وقتی این الگو تشکیل می‌شود، شاهد افزایش فشار فروش و کاهش قیمت خواهیم بود. ژو در توییتی دیگر نوشت:

از قدرتی که در محدوده ۱۰,۰۰۰ شاهدش بودیم شگفت‌زده شدم و به نظر می‌رسد با توجه به شرایط فعلی، احتمال رسیدن به ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر از سقوط به ۵,۰۰۰ دلار است.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۰,۲۸۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته شاهد رشد ۱ درصدی در قیمت بودیم.

Print

تعداد نمایش ها (26)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک