آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

خبرنگاری که به‌دنبال فاش‌کردن هویت ساتوشی ناکاموتو است می‌گوید اطلاعات جدیدی از او دارد!

خبرنگاری که به‌دنبال فاش‌کردن هویت ساتوشی ناکاموتو است می‌گوید اطلاعات جدیدی از او دارد!

به گزارش دیلی هودل، سال ۲۰۱۴، لیا مکگرات گودمن (Leah McGrath Goodman) گزارشی در نشریه نیوزویک منتشر و در آن ادعا کرد که دورین ساتوشی ناکاموتو (Dorian Satoshi Nakamoto)، مرد ۶۴ ساله ژاپنی-آمریکایی که ساکن ایالت کالیفرنیای جنوبی است، خالق بیت کوین است. گودمن ادعا می‌کند دورین ناکاموتو در گفت‌وگویی که با گودمن داشته، «به‌طور ضمنی» هویت خود را به‌عنوان ساتوشی ناکاموتو تأیید کرده است؛ با این حال، دورین ناکاموتو بعداً قاطعانه هرگونه مشارکتی را در ایجاد بیت کوین تکذیب کرد.

مکگرات گودمن، گزارش‌گر برجسته‌ای است که در حرفه‌ی خود برنده جایزه‌هایی نیز شده و مطالبی در نشریات معتبری همچون وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، فورچون (Fortune) و گاردین (Guardian) به چاپ رسانده است. او در مصاحبه‌ای که با آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) داشت، توضیح داد که اکنون، اطلاعات جدیدی در مورد هویت ناکاموتو دارد و قصد دارد مطالب بیشتری در این خصوص بنویسد. گودمن اظهار داشت:

زمانی که گزارش من در حال چاپ بود، وزارت امنیت میهن آمریکا تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرد. من ایمیل‌های زیادی دریافت می‌کردم؛ اما ایمیل ویژه‌ای از گروهی به دستم رسید که مایل به افشای اطلاعاتی واقعی بودند و امیدوارم بتوانم مطالب بیشتری در این مورد بنویسم و اطلاعات بیشتری در مورد گزارش اولیه‌ام ارائه دهم. رازهای بسیار بیشتری وجود دارند و همه آنها فقط مربوط به دورین نیستند و به نظرم، همه ما این را می‌دانستیم. فقط تمرکز روی دورین چندان رضایت‌بخش نبود؛ قطعاً نکات بیشتری وجود دارند و بسیار امیدوارم که بتوانم آن‌ها را نیز منتشر کنم. همچنین، مایل هستم به حریم خصوصی و احساسات افرادی که با من صحبت کردند، احترام بگذارم.

اولین بار، مکگرات گودمن، سال ۲۰۱۳ به سراغ بیت کوین رفت.

بررسی‌هایش او را به کالیفرنیای جنوبی کشاند؛ جایی که فردی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۱۹۷۳ نام خود را به دورین پرنتیس ساتوشی ناکاموتو (Dorian Prentice Satoshi Nakamoto) تغییر داده بود. در گزارش اولیه، مکگرات گودمن اشاره کرد که ناکاموتو فیزیکدان و مهندس بوده است و سابقه چندین دهه کار روی پروژه‌هایی خاص برای شرکت‌های نظامی دولتی و خصوصی دارد.

او همچنین درحالی‌که هنوز در مورد هویت ناکاموتو به‌عنوان خالق بیت کوین مطمئن نبود، با اعضای خانواده ناکاموتو مصاحبه کرد. این افراد نیز اشاره کردند که ناکاموتو آزادی‌خواه است و به دولت‌ و بانک‌ها اعتماد ندارد. علاوه بر این، گودمن به تشابهاتی در سبک نوشتار دورین ناکاموتو و خالق بیت کوین اشاره کرد.

هنگامی که این گزارش‌گر به منزل ناکاموتو در شهر تمپل ایالت کالیفرنیا مراجعه کرد، ناکاموتو با پلیس تماس گرفت. مکگرات گودمن گفت که هنگامی‌که مأموران پلیس رسیدند، ناکاموتو به آنها گفت که به نظرش اگر با مکگرات گودمن مصاحبه می‌کرد، دچار دردسر می‌شد. گودمن پس از آن به پلیس گفت که از نظر او، این مرد خالق بیت کوین است.

گودمن به نقل از ناکاموتو نوشت:

من دیگر در این کار مشارکتی ندارم و نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم. این پروژه به افراد دیگری محول شده است و آنها اکنون مسئول آن هستند. من دیگر هیچ ارتباطی با آنها ندارم.

مأموران پلیس حاضر در صحنه نیز بعداً تأیید کردند که نقل‌قول گودمن از ناکاموتو صحیح بوده است.

مکگرات گودمن در مصاحبه با پومپلیانو اظهار داشت که موضوع ارتباط و تعامل او با ناکاموتو پیش از این دیدار رودرو کاملاً واضح و روشن بوده است. او توضیح داد:

ما از هفته‌ها پیش ایمیل ردوبدل می‌کردیم. من حتی برای او ایمیلی همراه با بیت کارتی (Bitcard) فرستادم که گَوین اندرسِن (Gavin Andresen) به من داده بود. او نیز پیش از مصاحبه، تمام این ایمیل‌ها را دریافت کرده بود می‌دانست که قرار است در مورد بیت کوین صحبت کنیم. برایم مأیوس‌کننده بود که او بعداً ادعا کرد که نمی‌دانسته موضوع مکالمه قرار بوده چه باشد. او قطعاً می‌دانسته که می‌خواستیم در مورد بیت کوین صحبت کنیم. پیش از اینکه درواقعیت به منزل او مراجعه کنم، هفته‌ها از طریق اینترنت در مورد این مسئله با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودیم.

همچنین، مکگرات گودمن به‌عنوان یکی دیگر از شواهدی که ادعای او را تأیید می‌کنند، به فایل نابودشده‌ای اشاره می‌کند که مربوط به مراحل اولیه آزمایشی است که توسعه‌دهندگان بیت کوین روی آن انجام داده بودند. او توضیح داد:

فایلی نابودشده از هال فینی (Hal Finney) وجود دارد که مربوط به پیش از راه‌اندازی رسمی بیت کوین است، هنگامی‌که توسعه‌دهندگان در حال کار روی پروژه بودند. زمانی ساتوشی به هال، پیامی با این مضمون داده بود که «داده‌ها را برایم بفرست تا ببینم کجا ایراد دارد» و هال فینی قرار بود این اطلاعات را به‌صورت محرمانه و شخصی برای ساتوشی بفرستد؛ اما، درعوض، هال آن را به‌صورت عمومی و در یک تالار گفت‌وگوی (forum) عمومی منتشر کرد تا همه بتوانند آن را ببینند. آدرس آی‌پی (IP) این پیام، ما را به همان محله‌ای راهنمایی کرد که دورین در آن زندگی می‌کند، در لس‌آنجلس.

 

Print

تعداد نمایش ها (37)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک