آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

سودآوری استخراج اتریوم رکورد پنج ساله خود را شکست

سودآوری استخراج اتریوم رکورد پنج ساله خود را شکست

به گزارش کریپتوپوتیتو، عرضه توکن نظارتی یونی‌سواپ (Uniswap) و پاداش‌های فارمینگ مرتبط با آن باعث هجوم کاربران به شبکه اتریوم و درنتیجه ناتوانی این بلاک چین در پردازش تراکنش‌ها برای دومین بار طی چند هفته اخیر شده است.

با این حال، این خبر برای ماینرهای اتریوم بسیار خوشایند بوده است. داده‌های موسسه تحلیلی گلاسنود (Glassnode) نیز نشان می‌دهد که درآمد ماینرها به بالاترین سطح طی ۵ سال اخیر رسیده است.

علاوه بر این، با تشدید استخراج اتریوم، نرخ هش این شبکه به بالاترین میزان خود از اکتبر ۲۰۱۸ (مهر ۹۷) به این سو بالغ شده است. گفتنی است در زمان نگارش این مطلب، داده‌های وب‌سایت Bitinfocharts.com نشان می‌دهد که نرخ هش شبکه اتریوم به محدوده ۲۵۴ تراهش برثانیه رسیده است.

آخرین بار در روز ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور)، نرخ هش اتریوم به چنین محدوده‌ای رسید بود. در آن زمان، کارمزدهای گس اتریوم به‌دلیل جنون کشت سود پروتکل سوشی‌سواپ (SushiSwap) به یک اوج تاریخی تازه دست یافته بود.

هم‌اکنون اما آنچه به افزایش نجومی کارمزدهای اتریوم دامن زده، به ایردراپ توکن یونی (UNI) صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ (Uniswap) و اعطای پاداش‌های استخراج نقدینگی دوماهه کاربران این پروتکل بازمی‌گردد. این اتفاقات باعث شده تا فشار دوچندانی بر شبکه اتریوم تحمیل شود؛ چراکه بسیاری از دریافت‌کنندگان ایردراپ یونی برای تبدیل توکن‌های خود به اتر به شبکه اتریوم هجوم آوردند و عده دیگری از آنها نیز به سوی سپرده‌گذاری نقدینگی خود در چهار استخر جدید یونی‌سواپ روانه شدند.

گفتنی است در زمان نگارش این مطلب، استخراهای یادشده تنها در عرض یک روز توانسته‌اند پذیرای بیش از ۸۲۵ میلیون دلار از سپرده‌های کاربران باشند.

متوسط هزینه گس. منبع: دون آنالیتیکس

 

بنابر داده‌های دون آنالیتیکس (Dune Analytics)، متوسط هزینه گس در روز گذشته به ۵۴۴ جی‌وی (Gwei) رسیده که بالاترین سطح تاریخی آن محسوب می‌شود.

گفتنی است روز پنج‌شنبه، همزمان با عرضه پرسروصدای توکن یونی، شماری از کاربران از تراکنش‌هایی با کارمزدهایی بیش از ۱,۰۰۰ جی‌وی خبر دادند. داده‌های وب‌سایت Bitinfocharts.com نشان می‌دهد که متوسط هزینه یک تراکنش اتریومی در حال حاضر برابر با ۱۱ دلار است. با این حال، این عدد یک نماگر پس‌رو (Lagging Indicator) است و هم‌اکنون جو آرامی بر بلاک چین اتریوم حاکم شده است.

قیمت اتریوم نیز از موج اخیر افزایش فعالیت‌ها در حوزه دیفای بی‌نصیب نمانده و حتی شماری از اعضای برجسته جامعه کاربری ارزهای دیجیتال گفته‌اند که استخرهای کشت سود یونی‌سواپ می‌توانند نمایانگر احساسی صعودی برای اتر باشند.

قیمت اتریوم طی ساعات اخیر تا نزدیک‌های ۳۹۰ دلار نیز پیش رفته است. با احتساب این افزایش قیمت، بهای اتر طی شبانه‌روز و یک هفته اخیر به‌ترتیب رشدی ۷ و ۱۰ درصدی را تجربه کرده است.

در لحظه نگارش این مطلب، بهای اتر در محدوده ۳۷۸ دلار در نوسان است، با این حال، نمودارها از یک تکانه صعودی در بهای این ارز دیجیتال خبر می‌دهند که می‌تواند در پایان هفته جاری به صعود آن به بالای آستانه ۴۰۰ دلار بینجامد.

Print

تعداد نمایش ها (39)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک