آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در آمریکا از این پس می‌توانند راحت‌تر مجوز بگیرند

شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در آمریکا از این پس می‌توانند راحت‌تر مجوز بگیرند

به گزارش دیکریپت، و به نقل از رویترز رویکرد جدید قانون‌گذاری که با هدف کاهش هزینه‌های اجرای قوانین تصویب‌شده اتخاذ شده است، امروز توسط هیئت نظارت بر بانک‌های آمریکا (CSBS) معرفی و تشریح خواهد شد. شایان ذکر است که در رویکرد قدیمی هزینه سنگینی به شرکت‌های فعال در حوزه فین‌تک و ارزهای دیجیتال که تمایل به فعالیت در آمریکا داشتند، تحمیل می‌شد.

مقامات آمریکایی بر سر انتخاب گروهی از کارشناسان و بازرسان از سرتاسر این کشور برای اعطای مجوز به پروژه‌ها به توافق رسیده‌اند. این اقدام باعث می‌شود تا به جای آنکه هر ایالت کمیته مخصوص به خود را داشته باشد، یک کمیته مشترک بر روند اعطای مجوزها نظارت کند. رویترز در گزارش خود عنوان کرده است که ۴۸ مقام قانون‌گذار از ایالت‌های مختلف بر سر انتخاب این هیئت توافق کرده‌اند.

با توجه به بیش از ۷۸ شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و فین‌تک و ۱ تریلیون گردش مالی آنها در سال، این اقدام می‌تواند فعالیت چنین شرکت‌هایی در آمریکا را تسهیل کند. با آغاز فعالیت این هیئت، شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانند ساده‌تر از گذشته در آمریکا فعالیت کنند و به مشکلات قانونی برنخورند.

جان رایان (John Ryan)، مدیرعامل CSBS، در اظهارنظر خود ضمن بیان این مسئله که رویکرد جدید کارایی بیشتری خواهد داشت، افزود:

ایالات‌ها قدرت حاکمیتی و نظارتی خود را از دست نمی‌دهند. [تنها] با ارائه و به اشتراک گذاشتن اطلاعات، راندمان امور را بیشتر می‌کنند.

به‌گفته رایان، با اجرایی‌شدن طرح تازه، ایالت‌ها قادر خواهند بود تا نتایج بررسی‌های خود را به اشتراک بگذارند و اگر تمایل داشته باشند می‌توانند بررسی‌های بیشتر و مستقل صورت دهند.

قوانین تازه در حالی اجرایی می‌شوند که کسب‌وکارهای فین‌تک و ارزهای دیجیتال ضمن انتقاد از قوانین سابق، آنها را وقت‌گیر و پیچیده توصیف کرده بودند. پیش‌تر یک شرکت برای فعالیت در آمریکا موظف بود تا بیش از ۴۰ مجوز تنها برای فعالیت در آمریکا اخذ کند.

از سوی دیگر، تمام کسب‌وکارهای این حوزه ملزم بودند تا در هر ایالت به‌صورت جداگانه برای کسب مجوز اقدام کنند و این مسئله باعث نارضایتی آنها شده بود.

Print

تعداد نمایش ها (73)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

مقیاس پذیری یا توسعه پذیری

در دنیای IT و فناوری های بروز که برپایه شبکه و بستر اینترنت و بلاکچین هستن کلمه مقیاس پذیری بسیار به گوش میخورد اما بیایید ببینیم منظور از این کلمه چیست.  توسعه پذیری یا همان Scalability که بعضا به آن مقیاس پذیری هم گفته می شود یک تعریف بسیار ساده دارد: سیستمی که بتواند خواسته های در حال افزایش را پاسخ دهد. برای مثال اگر شما یک نرم افزار دارید که بر روی یک سرور قرار دارد (مثلا یک وب سایت)، و روزانه ۱۰۰بازدید کننده از وب سایت شما دیدن می کنند، و بعد از مدتی این ۱۰۰بازدید کننده در روز به ۱۰هزار بازدید کننده رسید، در صورتیکه سرور شما بتواند با هزینه ی به نسبت معقولی این ۱۰هزار بازدید کننده را مدیریت کند، شما یک سیستم Scalable یا توسعه پذیر خواهید داشت. مثلا فرض کنید، برای ۱۰۰بازدید در روز، شما مبلغ ۱۰هزار تومان در ماه پرداخت میکردید. حالا که بازدید شما ۱۰هزار نفر شده یعنی ۱۰۰برابر شده، هزینه ی شما نباید ۱۰۰برابر شود. مثلا هزینه شما به جای ۱۰هزار تومان در ماه، بایستی ۲۰هزار تومان در ماه یعنی ۲برابر شود، تا بتوانیم بگوییم یک سیستم توسعه پذیر داریم.
روش های مقیاس پذیری یا Scaling به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:
مقیاس پذیری عمودی  Vertical Scaling
مقیاس پذیری افقی Horizontal Scaling

مقیاس پذیری عمودی
مقیاس پذیری عمودی یا مقیاس پذیری به سمت بالا Scaling Up، زمانی انجام می شود که اپلیکیشن توان هندل کردن بار حجم بالای اطلاعات را نداشته باشد. تصور کنید که شما یک دیتابیس با 10 گیگابایت اطلاعات دارید اما سرور توانایی هندل کردن آن را ندارد. برای هندل کردن این بار اضافی، شما یک سرور گران قیمت جدید با حجم 2 ترا بایت را خریداری می کنید. حالا سرور شما می تواند اطلاعات بیشتری را در خود ذخیره کند! با این کار شما از روش مقیاس پذیری عمودی استفاده کرده اید.


مقیاس پذیری افقی
فرایند مقیاس پذیری افقی که به آن مقیاس پذیری به سمت بیرون  Scaling Out نیز می گویند، برخلاف نوع عمودی آن که روی ارتقای یک سرور تمرکز داشت، روی اضافه کردن تعداد سرورها متمرکز است. در واقع شما تمرکز را از یک سرور برداشته، و بین چندین سرور که خریداری کرده اید، به طور مناسبتوزیع می کنید. باید توجه داشت که پیچیدگی این روش بسیار بیشتر از روش عمودی است اما در بسیاری موارد راه حل کم هزینه تری است
حال که با این مفهوم به خوبی آشنا شدید میتوانید با مقایسه مقیاس پذیری شبکه ها و رمزارزهای مختلف از توانایی آنها در پیشبرد اهدافشان مطلع شوید.
 


Grin

اکثر ما داستان بوجود آمدن بیت کوین و سازنده ناشناس آن را میدانیم و البته شاید همین موضوع که شخصی با یک هدف بسیار بزرگ و متفاوت هویت خود را همچنان ناشناس میخواهد باعث جذابیت بیت کوین شده باشد, در این مقاله میخواهیم شمارا با یک رمز ارز با داستانی مشابه بیت کوین آشنا کنیم.
تکنولوژی زیرساختی و وایت پیپر رمز ارز  Grin در تاریخ 16 آگوست 2016 در یکی از انجمن های توسعه بیت کوین به نام  Bitcoin Wizards IRC توسط شخصی با نام مستعار تام الویس جدوسور(شخصیت شروری در فیلم هری پاتر) فرستاده و بعد از آن وی کاملا ناپدید شد. پروتکل Grin بر پایه Mimble Wimble نوشته شده بود, پس از تام الویس در تاریخ 20 اکتبر 2016 یک توسعه دهنده دیگر به نام Ignotus Peverel که بازهم شخصیتی در هری پاتر بود اولین رمز ارز مبتنی بر این فناوری که همان Grin  بود را معرفی نمود. اولین تست های انجام شده بر روی شبکه ی آزمایشی گرین در نوامبر سال 2017 انجام شد و تا اواخر سال 2018 و شبکه ی آزمایشی نهایی ادامه داشت. اولین بلاک در شبکه اصلی ارز دیجیتال گرین در تاریخ 15 ژانویه 2019 استخراج شد. توسعه دهندگان ارز دیجیتال گرین از ابتدا در نظر داشتند که روش های متفاوتی را نسبت به سایر آلت کوین ها پیش بگیرند. برگزار نکردن هرگونه ICO، نبود هرگونه ایر دراپ و همچنین وجود نداشتن سکه های از پیش استخراج شده بخشی از این تفاوت ها است. توسعه دهندگان گرین خود را ملزم به اجرای این تعهدات می دانند و پای گفته هایشان ایستاده اند.                                                                                                                                                                                                                                                               از آن جا که گرین یک ارز دیجیتال بر پایه ساز و کار اثبات کار است پس قابلیت ماین شدن را دارد. ماینینگ این ارز دیجیتال با دو الگوریتم متفاوت انجام می شود. یک الگوریتم مخصوص کاربران کارت گرافیک است و دیگری مخصوص کاربران استفاده کننده از دستگاه های ایسیک. میزان پاداش هر بلاک 60 گرین است و مدت زمان لازم برای استخراج هر بلاک حدود یک دقیقه است. در واقع پروتکل گرین به گونه ای تنظیم شده است تا در هر ثانیه یک گرین آزاد شود.عرضه ی ثابت این ارز دیجیتال در طول زمان باعث کم شدن تورم و رسیدن مقدار آن به زیر ده درصد در طول یک دهه ی آینده است.                                                                                                                                   اما ویژگی های Grin :
چون Grin بواسطه پروتکل های میمبل ویمبل کار میکند تمام ویژگی های آن برای Grin نیز نمود پیدا میکنند
محرمانه بودن:
چیزی که در مورد MimbleWimble محبوب است این است که این پروتکل مشکلات را به نحوی متفاوت تر از پروژه های دیگرحل میکند که این روش منجر به بسط دادن حریم خصوصی و محرمانگی شده است. MimbleWimble برای حفظ محرمانگی تراکنش ها راه جدایی را نسبت به پلتفرم های دیگر در پیش گرفته است.

عدم ارائه نشانی:
به روش نقل و انتقالات بیت کوین توجه کنید، بیت کوین برای انجام تراکنش به آدرس های گیرنده و فرستنده تکیه دارد. برای مثال من آدرس بیت کوین خود را به فرستنده میدهم و وی نیز به این آدرس واریز را انجام میدهد. اما Grin به طرز دیگری این کار را انجام میدهد. دو روشی که Grin برای تراکنش ها استفاده میکند، دو کیف پول برای تبادل اطلاعات با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند، سپس گیرنده,مقصدی را برای فرستنده ایجاد میکند تا فرستنده وجه واریزی را به این آدرس ارسال کند، این اطلاعات صرفا برای گیرنده و فرستنده قابل مشاهده اند حتی نیازی نیست تا دو طرف آنلاین باشند، این تعامل میتواند از طریق تلفن، ایمیل یا هر چیز دیگری انجام شود.پس از انجام تراکنش، هیچکس قادر به استفاده مجدد از این اطلاعات نخواهد بود، این کار همیشه نیازمند ورودی های فرستنده و گیرنده است.
بدون جزئیات تراکنش:
ویژگی دیگر این فناوری عدم ارائه جزئیات تراکنش هاست، مگر اینکه شما در یک طرف معامله باشید و گرنه هیچ یک از جزئیات تراکنش قابل مشاهده نمیباشد. روال جاری در این پلتفرم به اینگونه است که شما فقط یک بلوک خواهید دید که همه چیز را باهم ترکیب کرده و غیر ممکن است بتوانید آنچه که در یک بلوک رخ میدهد را تشخیص دهید.
معاملات محرمانه و فاکتورهای کور کننده:
همانطور که قبلا اشاره شد، این پلتفرم به گونه ای است که هیچکس نمیتواند تاریخچه تراکنش ها را مشاهده نماید، اما کسی که شبکه را تحت نظر دارد و در واقع شبکه را مانیتور میکند میتواند تراکنش ها را مشاهده نماید، اما این پلتفرم نیز راه حلی برای این موضوع دارد. کاری که MimbleWimble انجام میدهد این است که اطمینان حاصل میکند که هیچکس نمیتواند مقادیر خروجی را ببیند، این فناوری از “فاکتور کورکننده” استفاده میکند که در اصل کلید خصوصی کاربر میباشد. در این روش اعداد بزرگ و کوچکی برای شخص مانیتور کننده ی شبکه، نمایش داده میشود که تشخیص اینکه کدام یک ورودی صحیح است عملا غیر ممکن میباشد.
قابلیت جابجایی امن:
یکی از مسائلی که در بیت کوین مشهود است این است که بیت کوین قابل رهگیری است. فرض کنید کسی که بیت کوینی را هک کرده آن را دزدیده است را به شما میفروشد، شما این بیت کوین ها را با حسن نیت میخرید اما ممکن است در استفاده از آنها دچار محدودیت شوید. اما MimbleWimble هر تراکنش را با برچسب وریفای تایید میکند، این فرآیند وریفای کردن تراکنش ها قبل از حذف و مخفی سازی آنها انجام می شود.
بطور خلاصه میتوان گفت: گرین حریم خصوصی محور است و در آن تراکنش‌ها حاوی مقدار نیستند. حتی در شبکه گرین آدرسی هم وجود ندارد و به همین خاطر فضای ذخیره‌ای مورد نیاز آن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال معمولی و حریم‌خصوصی محور کمتر است.
گرین  از پیاده سازی فناوری MimbleWimble ایجاد شده است و برای فراهم آوردن حریم خصوصی، قابلیت جایگزینی و مقیاس پذیری طراحی شده است. زمانی که ساتوشی وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد،هدفش ارائه یک سیستم پولی همتا به همتا بود اما کارمزدهای بالای تراکنش و برخی معایب آن، بیت کوین را از کاربرد اصلی‌اش دور کرده و آن را به یک ابزار ذخیره ارزش تبدیل کردند.در حال حاضر دنیای ارزهای دیجیتال فاقد یک ارز حقیقی است که بتواند نقش ابزار مبادله را بین افراد ایفا کند؛ چرا که هیچ یک از آن‌ها تاکنون ۴ ویژگی اصلی یک پول جهانی و دیجیتال را نداشته‌اند. این قابلیت‌ها به ترتیب ثبات قیمت، مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکز بودن و حریم خصوصی است. گرین تلاش می‌کند تا ۴ ویژگی اصلی پول را داشته باشد و این کار را بهتر از هر ارز دیجیتال دیگر انجام دهد.


بلاکچین اتریوم

تاریخچه استفاده از تکنولوژی بلاک چین به 31 اکتبر سال 2008 برمی گردد. زمانی Satoshi Nakamoto پرده ازپدیده ای نو  برداشت که با استفاده از آن می توان به انجام معاملات مالی از طریق اینترنت پرداخت، بدون آنکه نیازی به استفاده از سازمان های واسط مانند بانک و … باشد. هدف اصلی تمامی ارزهای رمزنگاری شده این است که افراد در سراسر جهان بدون نیاز به استفاده از سیستم های بانکی سنتی به صورت غیر متمرکز انواع معاملات تجاری مانند خرید کالا، انتقال وجه و … را انجام دهند. اما سؤال اصلی که مسلماً برای بسیاری از افراد مطرح  می شود این است که آیا می توان این غیر متمرکز بودن را به سایر موارد، غیر از پول نیز تعمیم دارد؟؟؟

 این ایده را شخصی به نام ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ بوسیله یک وایت پیپر ارایه داد، او اعتقاد داشت بیت کوین دچار نقاط ضعفی است که باید برطرف شود. نهایتا در ژانویه ۲۰۱۴ به همراه چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل تر کرد و در ماه آگوست همان سال، برای پیاده‌سازی پروژه خود جذب سرمایه کرد.                                                    

هدف اتریوم ایجاد یک کامپیوتر جهانی تقریبا غیرمتمرکز است و با استفاده از اتریوم، سرورها و ابرها با هزاران گره (Nodes) که توسط داوطلبان از سراسر جهان اجرا می شوند جایگزین خواهند شد(همان کامپیوتر جهانی). چشم انداز Ethereum این است که این قابلیت را برای کاربران در سراسر جهان فراهم نموده و آنها را قادر به رقابت برای ارائه خدمات بر روی بستر این زیرساخت نماید.
ویژگی های اتریوم:
ماشین مجازی اتریوم Ethereum Virtual Machine
 EVM یا ماشین مجازی اتریوم یک محیط زمانبندی برای اجرای قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم است که اسکریپت ها را با استفاده از شبکهٔ بین‌المللی گره های عمومی اجرا می‌کند. این ماشین مجازی یک نرم افزار است که به طور کامل از شبکه، فایلها یا سایر فرآیند های سیستم میزبان جدا شده است. هر گره (Node) اتریوم در شبکه یک پیاده سازی EVM را اجرا می کند و دستورات مشابه را اجرا می کند.

قراردادهای هوشمند(Smart Contracts)
قرارداد هوشمند یک پروتکل برای تنظیم قراردادها است که به وسیله ابزار دیجیتالی کنترل شده و می تواند معامله مستقیم بین عوامل غیر قابل اطمینان را انجام دهد. در Ethereum، قراردادهای هوشمند به عنوان اسکریپت های مستقل و یا برنامه های غیر متمرکز متفاوتی که در بلوک زنجیره ای Ethereum برای اجرای بعدی توسط EVM ذخیره می شوند،به شمار می آیند. به زبان ساده تر میتوان گفت قرارداد هوشمند می‌تواند بدون نیاز به فرد یا نهادی اجرا و اعمال شود. از این رو می‌تواند امنیت بیشتر و هزینه کمتری داشته باشد. در مقابل، مواردی نظیر امکان بروز خطای انسانی (در هنگام نگارش کدهای قرارداد)، قوانین حقوقی غیرشفاف کنونی در کشورهای مختلف در قبال این شکل از قرارداد و نیز هزینه بالای نگارش آن توسط برنامه‌نویسان از مهم‌ترین معایب قراردادهای هوشمند به‌شمار می‌روند. 
کاربرد قرارداد هوشمند
از قراردادهای هوشمند در زمینه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. این زمینه‌ها شامل انتخابات، موسسات مالی و بانک‌ها، بیمه‌ها، دولت‌ها، املاک‌، رسانه‌ها، خدمات سلامتی و … می‌باشد.اگر قراردادهای هوشمند به بلوغ برسند، می‌توان آن را جایگزین مناسبی برای قراردادهای رایج امروزی دانست. مثلا برای برگزاری انتخابات، می‌توان با بهره بردن از آن‌ها، داده‌های انتخاباتی را به صورت محرمانه ذخیره کرد و امکان هر نوع دستکاری در آراء و نتیجه انتخابات را از بین برد. با ترکیب شدن اینترنت اشیاء و قراردادهای هوشمند، می‌توان خانه‌ای را متصور شد که اجاره‌اش پرداخت نشده و خود به خود در آن بسته می‌شود.
اتریوم نسل 2
چندی پیش ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار این رمز ارز اذعان کرد که میزان برق مصرفی دستگاه های ماینر اتریوم از مصرف برق کشور ایسلند بیش‌تر است فلذا اتریوم قصد دارد با تغییر بلاک‌چین پایه ضمن کاهش انرژی مصرفی، در بین خانواده‌ی رمزارز ها افزوده ای منحصر بفرد ارائه کند . این تغییر بسیار بزرگ و همچنین تمرکز برروی رفع مشکل مقیاس پذیری برنامه های غیر متمرکز روی بلاکچین اتریوم از ویژگی های نسل جدید اتریوم میباشد. مقیاس‌پذیری یا قابلیت گسترش تابعی از سه پارامتر تعداد تراکنش‌ها در ثانیه TPS، تمرکززدایی و امنیت است. مقیاس‌پذیری راه‌حلی است که به یک بلاک چین امکان گسترش هر چه بیشتر، سرعت بالاتر و کارمزد پایین‌تر را می‌دهد و در عین حال امنیت و تمرکززدایی آن حفظ می‌گردد.
از راهکارهای این پلتفرم برای رسیدن به مقایس‌پذیری به استفاده از اثبات سهام proof of stake به‌جای اثبات کار Proof of Work، کسپر، زنجیره‌ی بیکن Beacon Chain، پلاسما و شاردینگ اشاره کرد.
 


استیبل کوین

استیبل کوین یک ارز رمزنگاری شده با قیمت ثابت است.قیمت اکثر ارزهای رمزنگاری شده توسط بازار تعیین می‌شود که در آن خریداران و فروشندگان کوین‌ها را مبادله می‌کنند و قیمت بر حسب عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. در مقابل، استیبل کوین ها به دنبال دستیابی به قیمت ثابت می‌باشند.
استیبل‌کوین stablecoin، نسل جدیدی از ارزهای مبتنی بر بلاک‌چین است که قیمت آن به‌جای نوسان بر اساس گمانه‌زنی‌های معامله‌گران، ثابت بوده و به دارایی‌های پایدار در دنیای واقعی از کالاها گرفته تا ارزهای رایج وابسته است.یکی از استدلال‌های معمول در مورد استیبل‌کوین‌ها این است که آن‌ها در برابر نوسانات قیمت مقاوم هستند. شما می‌توانید با نگه داشتن استیبل‌کوین‌ها به جای رمزارزهایی مثل بیت‌کوین یا اتریوم، از خود در برابر نوسانات بازار محافظت کنید. برای مثال، اگر بیت‌کوین ۸۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده و شما یک بیت‌کوین را با یک استیبل‌کوین که با دلار آمریکا تثبیت شده است، معامله کنید، آنگاه شما ۸۰۰۰ واحد استیبل‌کوین دارید. اگر قیمت بیت‌کوین در عرض یک هفته به ۷۰۰۰ دلار برسد، شما باز هم به ارزش ۸۰۰۰ دلار استیبل‌کوین دارید و می‌توانید آن‌ها را هر زمان که بخواهید به بیت‌کوین تبدیل کنید و با این کار ۱۰۰۰ دلار از سرمایه خود را حفظ نمایید.

استیبل کوین ها چه اهمیتی دارند؟
یک ارز رمزنگاری شده با قیمت ثابت می‌تواند کاربرد بسیار بیشتری نسبت به ارزهای رمزنگاری شده موجود داشته باشد. در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده اساسا توسط سرمایه گذاران نگهداری می‌شود و پیش بینی کنندگان به دنبال کسب سود از تغییرات قیمت می‌باشند. افراد کمی از ارز رمزنگاری شده همانند دلار استفاده می‌کنند (دریافت حقوق ماهانه، خرید روزانه و غیره) زیرا قیمت ارزهای رمزنگاری شده به صورت روزانه در نوسان است. در ادامه به چند مورد که استیبل کوین می‌تواند فراهم کند اشاره می‌کنیم.

افزایش دسترسی جهانی به ارز با ثبات
ثبات نسبی دلار آمریکا می‌تواند لحاظ شود. در حالی که تورم به آرامی ارزش دلار را کاهش می‌دهد، این کاهش تدریجی نسبت به تورم افسارگسیخته در کشورهایی نظیر آرژانتین، مصر و نیجریه بسیار ناچیز است که نرخ تورم در این کشورها در سال بیش از ۱۵ درصد است. مردم این کشورها به دنبال نگهداری اسکناس دلار می‌باشند تا دارایی خود را حفظ کنند. هرچند نهادهای کنترلی سرمایه معمولا از استفاده شهروندان از ارزهای خارجی برای تراکنش های خارج از کشور جلوگیری می‌کند. برای مردمی که در این کشورها با سیستم های پولی بی ثبات و کنترل های محدودکننده سرمایه زندگی می‌کنند، یک ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز که به صورت گسترده در دسترس باشد و قیمت ثابت داشته باشد، می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.

ارزی برای وام کریپتو و بازار مشتقات
یکی از موارد استفاده بسیار خوب ارز رمزنگاری شده و بلاک چین، عملکرد آن به عنوان زیرساخت برای اکوسیستم مدرن مالی با واسطه ها، هزینه ها و بی دقتی های کمتر می‌باشد. برای اینکه بازارهای سرمایه ارز رمزنگاری شده شکل بگیرد، نیاز است که سطح قیمت ها تا حد مورد نیاز ثابت باشد. در حال حاضر صدور وام های اتر در بلاک چیناتریوم ممنوع می‌باشد زیرا وام دهنده و وام گیرنده با قرار دادن اساس وام بر اتر(با توجه به تغییر قیمت این ارز)، ریسک زیادی می‌کنند. قطعا ثبات داشتن ارزش ارز، یکی از اهداف اصلی فدرال رزرو (خزانه داری فدرال آمریکا) است و دلیل این هدف، متکی بودن بر قیمت و ارزش ارز مورد نظر است که کلیدی برای ایجاد انتظارات و دخیل بودن در فعالیت های اقتصادی می‌باشد. طبق توضیحات سنت لویی فد، ثبات قیمت به معنای این است که تورم به میزان مناسبی کم و ثابت باشد تا بر تصمیمات اقتصادی شرکت ها و خانوارها تاثیر نگذارد. هنگامی که تورم کم و ثابت باشد، مردم منابع را در جهت تلاش برای محافظت خود درمقابل تورم هدر نمی‌دهند. مردم سرمایه خود را با اعتماد پس انداز و سرمایه گذاری می‌کنند و بدین گونه ارزش پول ثابت خواهد ماند.


نحوه کار استیبل کوین ها 
سه نوع رویکرد در خصوص توسعه ارز رمزنگاری شده با قیمت ثابت وجود دارد که عبارتند از تامین مالی از طریق ارز بی پشتوانه (فیات)، تامین مالی از طریق کریپتو و سهام سینیورژ.


استیبل‌کوین‌ها را می‌توان به طور کلی به ۳ دسته تقسیم‌بندی کرد:
 استیبل‌کوین با پشتوانه فیات
 استیبل‌کوین با پشتوانه کریپتو
 استیبل‌کوین بدون پشتوانه

 استیبل‌کوین با پشتوانه فیات
برای صدور استیبل‌کوین‌‌هایی که پشتوانه آنها فیات است یک ارز فیات را به عنوان رزرو معرفی و نگهداری می‌کنند. دیگر انواع وثیقه‌ها می‌توانند شامل فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره و همچنین کالاهایی مانند نفت باشند، اما اکثر استیبل‌کوین‌‌های پشتیبانی شده توسط فیات، در حال حاضر از ذخایر دلاری استفاده می‌کنند. این ذخایر توسط نهاد ثالث مورد اعتمادی بصورت مستقل نگهداری می‌شوند و به طور منظم برای پیروی از انطباق‌های لازم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند
تترUSDT و TrueUSD محبوب‌ترین استیبل‌کوین‌هایی هستند که ارزش مشابهی با یک دلار آمریکا دارند و توسط سپرده‌های دلار حمایت می‌شوند.

 استیبل‌کوین با پشتوانه کریپتو
استیبل‌کوین‌‌های تحت پشتیبانی کریپتو توسط دیگر ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می‌شوند. از آنجاییکه ذخایر ارزهای رمزنگاری شده نیز ممکن است مستعد ابتلا به نوسانات بالا باشد، چنین استیبل کوین‌‌هایی وثیقه بسیار زیادی دارند، یعنی تعداد بیشتری از توکن‌های ارز رمزنگاری شده به عنوان ذخیره برای صدور تعداد کمتری از استیبل‌کوین‌‌ها نگهداری می‌شود.
به عنوان مثال، ۲۰۰۰ دلار بیتکوین ممکن است به عنوان ذخایری برای صدور ۱۰۰۰ دلار ارزش از استیبل‌کوین‌‌ها تحت وثیقه کریپتو استفاده شود، که تا ۵۰ درصد از نوسانات ارزی ذخیره (بیتکوین) را در اختیار دارد. بازرسی‌های بیشتر و نظارت به ثبات قیمت‌ها می‌افزاید.


 استیبل‌کوین بدون پشتوانه
استیبل‌کوین‌‌های بدون وثیقه از هیچ‌گونه ذخایری استفاده نمی‌کنند، اما مکانیزم کاری مانند بانک مرکزی را شامل می‌شوند که برای حفظ قیمت مناسب هستند. به عنوان مثال، بیس‌کوین‌های basecoin  وابسته به دلار، بر اساس نیاز از مکانیسم توافق برای افزایش یا کاهش عرضه توکن‌ها استفاده می‌کنند. چنین اقداماتی مشابه چاپ یادداشت‌های بانکی بانک مرکزی برای حفظ ارزش پول فیات است. این مساله را می‌توان با اجرای یک قرارداد هوشمند در یک پلتفرم غیرمتمرکز بدست آورد که می‌تواند به صورت خودکار اجرا شود.

معروف ترین استیبل کوین های موجود در بازار
 تتر USDT: تتر Tether  اولین استیبل‌کوین بازار رمزارزها می باشد که در سال ۲۰۱۵ توسعه یافت. این ارز رمزنگاری شده با ارز فیات و بصورت یک به یک پشتیبانی می‌شود.( هر یک تتر معادل یک دلار).

 TrueUSD
این استیبل‌کوین مبتنی بر ERC20  بوده و با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. در ابتدا شاید، این استیبل‌کوین همانند تتر به نظر برسد امابر خلاف تتر یک استیبل‌کوین با پشتیبانی ارز سنتی و با محافظت قانونی است و با تاییدیه و تصدیق شرکت شخص ثالث کاملا شفاف و مورد تایید است.
این استیبل کوین توسط افرادی مدیریت می‌شود که سابقه فعالیت در گوگل، PwC و UC را در کارنامه فعالیت های خود دارند. این شرکت در صدد ارائه ثبات بیشتر به دنیای پر نوسان ارزهای رمزنگاری شده است. در حال حاضر TrueUSD در جایگاه ۳۴ ارزهای رمزنگاری شده قرار دارد اما پذیرش آن با سرعت مناسبی رو به افزایش است.

 MakerDAO
سازمان مستقل و غیرمتمرکزی است که به دنبال ایجاد نوع جدیدی از استیبل‌کوین است. این سازمان فعالیت خود را از سال ۲۰۱۷ شروع کرد و  استیبل‌کوین خود را با نام دای (DAI) معرفی کرد که برخلاف تتر، به جای دلار، توسط  رمز ارز اتریوم پشتیبانی می شود.

 USDC
توسط سیرکل Circle  و کوین بیس پشتیبانی می‌شود استیبل کوینی است که به دلیل حامیان خود، به سرعت جایگاه خود در بازار را به دست آورده است. این استیبل کوین با موسسات و صرافی های مهم کریپتو نظیر OKEx، لجر،کایبر،  و دیجی فینکس (DigiFinex) همکاری داشته است.استیبل کوین USDC مبتنی بر پروتکل ERC20 است.

 دلار جمینی GUSD
توسط برادران وینکلووس، سرمایه گذاران مشهور ارز بیتکوین و مالکان صرافی جمینی، ایجاد شد. دلار جمینی که از زمان عرضه آن در نوزده صرافی لیست شده است در حال حاضر در جایگاه ۷۹ ارزهای رمزنگاری شده قرار دارد. این توکن نه فقط به دلیل موسسان مشهور خود، بلکه به دلیل مطابقت با چندین استاندارد مختلف از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

 هیوبی HUSD
این استیبل‌کوین نسبت به سایر استیبل‌کوین های این فهرست متفاوت است زیرا فقط در محدوده صرافی هیوبی قابل استفاده می‌باشد و به عنوان جفت معاملاتی پایه در میان چهار استیبل‌کوین پشتیبانی شده از جانب صرافی هیوبی عمل می‌کند.اکثر این استیبل‌کوین ها پتانسیل آن را دارند که به رقیبی جدی برای تتر تبدیل شوند. در حالی که هیچکس نمی‌تواند با قطعیت پیش بینی کند که استیبل‌کوین چند میلیارد دلاری دیگری ظهور خواهد کرد یا خیر.
میتوان گفت در حال حاضر استیبل کوین ها ماهیت تجربی و آزمایشی دارند. هرچند یک مورد اجرای موفقیت آمیز آن می‌تواند تاثیر بسزایی بر دنیای ارز رمزنگاری شده و حتی اکوسیستم مالی بگذارد. 
 


معرفی صرافی های ارزهای رمزنگاری شده

صرافی ارز دیجیتال، یک وب سایت یا اپلیکیشن آنلاین است که سرمایه گذاران ارز دیجیتال می توانند در آن جا اقدام به خرید، فروش و یا تبدیل ارز دیجیتال خود به سایر ارزها، نمایند. صرافی های ارز دیجیتال، معمولا تا 20 مورد از محبوب ترین ارزهای دیجیتال را از لحاظ حجم مارکت، پوشش می دهند که می تواند بیشتر از این تعداد هم باشد.

BINANCE                                                                                                                                                                      صرافی بایننس یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در دنیاست که یکی از بهترین انتخاب ها برای ایرانیان نیز محسوب می شود. در صورتی که کار در صرافی هایی همچون کوین بیس و کراکن برای ایرانیان ممنوع بود، بایننس همچنان به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می داد. اما به تازگی بایننس نیز از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری نموده است که باعث ایجاد مشکلاتی برای ایرانیان شده است.
با این وجود اما همچنان تریدر ها می توانند از بایننس استفاده کرده و بدون نیاز به وریفای کردن حساب و اعلام ایرانی بودن، می توان تا سقف 2 بیت کوین در روز، معامله انجام داد که رقم خوبی بوده و مشکل خاصی را برای کاربران ایجاد نمی کند.
صرافی بایننس حتی آلت کوین مخصوص به خود را نیز دارد که با نام بایننس کوین (BNB) شناخته می شود و کاربران می توانند با استفاده از آن، کارمزد کمتری را برای تراکنش های خود بپردازند. بایننس در حال حاضر از معاملات بیش از 130 کوین مختلف پشتیبانی می کند که مجموعا حدود 400 زوج ارز را شامل خواهد شد. کارمزد انجام تبدیل ارزها و ترید، بسیار پایین بوده و برابر با 0.1 درصد می باشد که این موضوع نیز سبب شده است تا بایننس روزانه بیش از 700 میلیون دلار، سرمایه در گردش ایجاد کند و آن را تبدیل به بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان نماید. تنها نکته منفی در صرافی بایننس، عدم امکان خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات مثل دلار و یورو می باشد.

OKEX
اوکی اکس یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که نقطه قوت آن پشتیبانی از بیش از 145 ارز مختلف می باشد. این صرافی همچون بایننس، دارای آلت کوین اختصاصی خود با علامت OKB نیز می باشد. کارمزد انجام تراکنشات در OKex بین 0.02 تا 0.2 درصد می باشد.
تنها نکته منفی اوکی اکس در مقایسه با سایر صرافی های ارز دیجیتال، عدم ارائه خدمات به کاربران امریکایی است. حجم معاملات دقیق این صرافی، بسیار زیاد بوده و معمولا در صدر حجم معاملات 24 ساعت گذشته در لیست تمام صرافی های مارکت کپ، قرار می گیرد.

HOUBI
صرافی هابی یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که بزرگ ترین نقطه مثبت آن پشتیبانی از حدود 250 ارز دیجیتال مختلف است. صرافی هابی که یک صرافی چینی محسوب می شود، دارای دو نسخه مختلف می باشد. نسخه OTC مخصوص خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات است که کارمزد آن 0 می باشد و نسخه Pro مخصوص ترید و معامله ارز دیجیتال است که کارمزد آن حدود 0.2 درصد می باشد.
از نقاط مثبت این صرافی می توان به پشتیبانی 24 ساعته آن اشاره داشت. یکی از نقاط منفی آن نیز اتهامی است که در خصوص عدم ارائه میزان دقیق حجم معاملات انجام شده در این صرافی به آن وارد شده است.

BITFINEX
بیت فینکس نیز یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که در این لیست جای گرفته است. این صرافی که در سال 2012 پایه گذاری گردیده رابط کاربری بسیار ساده و روانی دارد که باعث می شود تا کاربران به سادگی به خواسته های خود دسترسی داشته باشند.
بیت فینکس امکان قرار دادن لورج تا 3.3 برابر را برای معاملات نیز قائل شده است که باعث می شود تا تریدرهای حرفه ای، راحت تر بتوانند مبادلات خود را انجام دهند. امکان برداشت بدون محدودیت، دارای اپلیکیشن موبایلی و متدهای پرداخت مختلف، از جمله مهمترین نقاط قوت استفاده از بیت فینکس می باشد. اما از جمله نقاط ضعف آن می توان به سابقه هک شدن آن در سال های اخیر اشاره کرد.

BITTREX
بیترکس، یک صرافی ارز دیجیتال امریکایی است که مقر دفتر آن در سیاتل امریکا واقع شده است. امنیت بسیار بالای این صرافی، باعث شده است تا جزو یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در سال 2019 انتخاب شود. پشتیبانی از بیش از 190 ارز رمزپایه و امکان معاملات بیش از 280 زوج ارز، از جمله مهمترین مزایای این صرافی می باشد.
کارمزد انجام هر تراکنش در این صرافی، 0.25 درصد در نظر گرفته شده است و سرعت انجام تراکنش ها به سبب الگوریتم هایی که در این صرافی به کار گرفته شده است، بسیار بالا می باشد. تنها نکته منفی مهم در این صرافی، عدم پشتیبانی از ارزهای فیات می باشد که باعث می شود تا کاربران تنها توانایی تبدیل ارزهای رمزپایه را به یکدیگر داشته باشند.


مزایا و معایب بلاکچین

همانطور که میدانید مزایا و معایب هرپدیده یا تکنولوژی جدید با ورود به چرخه استفاده بعد از مدتی کاملا قابل لمس بوده و دیده میشود, بلاکچین نیز از این موضوع مستثنا نبوده و علی رغم مزایای زیاد معایبی هم با خود دارد, در این مقاله سعی میکنیم به بررسی این نقاط قوت و ضعف بپردازیم.
مزایای بلاکچین :

توضیع شدگی
از آنجایی که اطلاعات بلاک چین اغلب اوقات در هزاران دستگاه بر بستر شبکه توزیع شده ای از نودها ذخیره می‌شود، سیستم و اطلاعات در مقابل نواقص فنی و حمله های مخرب به شدت مقاوم است. هر نود شبکه می‌تواند نسخه ای از دیتابیس را کپی و ذخیره کند و به این دلیل، تم نقطه شکستی وجود ندارد، یعنی آنکه آفلاین شدن یک نود بر دسترسی یا امنیت شبکه تاثیرگذار نیست.
ثبات
بسیار بعید است که بلاک های تایید شده برگردانده شوند، یعنی آنکه پس از ثبت شدن اطلاعات در بلاک چین، حذف یا تغییر آن به شدت دشوار است. این امر، بلاک چین را به فناوری بسیار خوبی برای ذخیره سوابق یا هر نوع اطلاعات دیگری که نیاز به حسابرسی دارد تبدیل می‌کند، زیرا اعمال هر تغییر قابل پیگیری و رصد است و به طور دائم در دفترکل عمومی و توزیع شده ثبت می‌شود.برای مثال، یک کسب و کار می‌تواند از فناوری بلاک چین برای جلوگیری از اقدامات کلاهبردارانه از جانب کارمندان خود استفاده کند. در این شرایط، بلاک چین می‌تواند سابقه ایمن و با ثباتی از تمام تراکنش های مالی انجام شده در شرکت ارائه دهد. این امر، پنهان کردن تراکنش های مشکوک را برای کارمندان بسیار سخت تر می‌کند.
دوام و طول عمر بالا
تکنولوژی زنجیره‌بلوکی بدلیل عدم وابستگی به یک سیستم محاسباتی مرکزی با مشکل از مدار خارج شدن بدلیل مسائل محیطی نظیر بلایای طبیعی و یا مشکلات تکنولوژیکی روبرو نخواهد بود.
عدم نیاز به طرف سوم و اعتماد
در اکثر سیستم های پرداخت سنتی، تراکنش ها نه تنها به طرفین حاضر در تراکنش متکی اند، بلکه به واسطه ای نظیر بانک، شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری یا ارائه دهندگان خدمات پرداخت نیز نیاز دارند. هنگام استفاده از فناوری بلاک چین، دیگر نیازی به این موارد نیست زیرا شبکه توزیع شده نودها، تراکنش ها را از طریق فرآیندی به اسم ماینینگ تایید می‌کنند. به این دلیل، اغلب اوقات به بلاک چین، سیستم بدون نیاز به اعتماد نیز گفته می‌شود.بنابراین، سیستم بلاک چین، خطر اعتماد به یک سازمان خاص را از بین می‌برد و هم چنین هزینه های کلی و کارمزد تراکنش ها را با حذف واسطه ها و اشخاص ثالث کاهش می‌دهد.
انجام تراکنشهای سریع و کم هزینه
این تکنولوژی با حذف واسط‌ها می‌تواند تراکنشها را با سرعت بالا انجام داده و در نتیجه هزینه‌ها را کاهش دهد.


معایب:

راندمان ضعیف
بلاک چین ها و مخصوصا آنهایی که از گواه اثبات کار استفاده می‌کنند راندمان بسیار ضعیفی دارند. از آنجایی که ماینینگ به شدت رقابتی است و هر دقیقه فقط یک برنده وجود دارد، کار سایر ماینرها هدر می‌رود. از آنجایی که ماینرها به طور مداوم در صدد افزایش توان محاسباتی خود هستند، بنابراین احتمال آنکه هش بلاک معتبر بیابند افزایش می‌یابد. از اینرو در چند سال اخیر، منابع استفاده شده توسط شبکه بیت کوین به طور چشمگیری افزایش یافته است و در حال حاضر انرژی بیشتری نسبت به بسیاری از کشورها نظیر دانمارک، ایرلند و نیجریه مصرف می‌کند.
اصلاح بسیار سخت اطلاعات
یکی دیگر از معایب سیستم های بلاک چین این است که پس از اضافه شدن اطلاعات در بلاک چین، اصلاح آنها بسیار دشوار می‌شود. اگرچه ثبات یکی از مزایای بلاک‌چین است اما این ثبات همواره خوب نیست. تغییر کد یا اطلاعات بلاک‌چین معمولا بسیار سخت است و اغلب به هاردفورک نیاز دارد. در هاردفورک یکی از زنجیره ها کنار گذاشته می‌شود و فعالیت ها بر روی زنجیره دیگر ادامه می‌یابد.

امکان حمله 51%
طی سالیان اخیر ثابت شده است که الگوریتم اجماع گواه اثبات کار که از بلاک چین بیت کوین محافظت می‌کند بسیار کارآمد است. هرچند حمله هایی را نیز می‌توان در مقابل شبکه های بلاک چین انجام داد و حمله ۵۱ درصد یکی از مورد بحث ترین این نوع حملات است. اگر یک نهاد بتواند کنترل بیش از ۵۰ درصد توان هشینگ شبکه را در اختیار بگیرد این حمله رخ می‌دهد که سرانجام به حمله کننده امکان می‌دهد تا با حذف یا تغییر تعمدی ترتیب تراکنش ها در عملکرد شبکه اخلال ایجاد کند.

نتیجه گیری: با توجه به صحبتهای انجام شده در این مقاله بازهم مزایای موجود از معایب بلاکچین پیشی گرفته اند و همچنین همه ما میدانیم که هر تکنولوژی قابلیت بروزرسانی و از بین بردن معایب خود را دارا میباشد و همچنین باید بدانیم که بلاکچین برای ماندن و جایگزین تمام مسایل دست و پا گیر امروز ما شدن آمده پس قطعا در این مسیر روز به روز پیشرفت درآن صورت خواهد گرفت.
 


ریگ استخراج

از آنجایی که یکی از راههای بدست آوردن ارزهای رمزنگاری شده استخراج است قصد داریم در این مقاله به مبحث استخراج بوسیله ریگ (MINING RIG) بپردازیم. خب در ابتدا باید بگوییم که ریگ یک چهارچوب کلی برای سرهم کردن سیستم کامپیوتری که شامل مادربورد, گرافیک, منبع برق و سیستم خنک کننده میباشد, که در انواع و توان های مختلف برای استخراج طراحی و سرهم میشوند. عضو اصلی ریگ ماینینگ را کارت های گرافیک تشکیل می دهند. ریگ ماینینگ ها معمولا دارای قدرت پردازشی و توان محاسباتی بالایی هستند و به همین صورت دارای توان مصرفی زیادی نیز هستند. ریگ ماینینگ ها دستگاه های ایده آلی برای استخراج محسوب می شوند. یکی از خصوصیات اصلی ریگ ماینینگ، امکان تغییر الگوریتم هش و تغییر کاربری کامل دستگاه می باشد به این معنی که هرزمان صاحب ریگ ارز بهتر با بازدهی بیشتری برای استخراج پیدا نمود میتواند هدف کارکرد ریگ را برای استخراج آن ارز تغییر دهد.
همانطور که اشاره شد، بخش اصلی ماینرهای ریگ را کارت های گرافیک تشکیل می دهند و هرچه این کارت گرافیک ها قدرتمندتر و تعدادشان بیشتر باشد، در نتیجه قدرت هش دستگاه شما بیشتر و امکان استخراج ارز بیشتر خواهد شد. البته تنها کارت های گرافیک نیستند که در این دستگاه ها اهمیت دارند. مادربورد، منبع تغذیه، پردازنده و سیستم خنک کننده نیز از دیگر ابزارهایی هستند که در ریگ ماینیگ نقش بسیار مهمی دارند.
بطور کلی برای استخراج با ریگ نیاز به چندین مورد هست که بدون وجود آنها امکان استخراج وجود نخواهد داشت:
•    کارت های گرافیک ترجیحا همسان و یک شکل
•    منبع تغذیه قدرتمند که توانایی تغذیه تمامی کارت های گرافیک را داشته باشد.
•    مادربورد با تعداد اسلات PCI به اندازه کافی
•    CPU با قدرت معمولی و در حد Celeron یا i3
•    حافظه SSD با حداقل ظرفیت 128 گیگابایت
•    رم به مقدار 4 یا 8 گیگابایت
•    مبدل یک به چند PCI برای مادربوردهایی که تعداد اسلات PCI به اندازه کافی ندارند.
•    چهارچوب با طراحی باز که هوا در آن بیشترین جریان را داشته باشد.
•    نشانگر مصرف انرژی
•    دکمه خاموش و روشن

با تجمیع موارد بالا شما یک ریگ ماینینگ برای شروع استخراج خواهید داشت, اما مثل هر چیزی دیگری این کار هم مزایا و معایبی خواهد داشت که برای شما در پایین آورده شده است
مزایا:
•    امکان پیکربندی دلخواه برای استخراج ارز مناسب
•    امکان تنظیم مصرف برق با کاهش و افزایش تعداد کارت های گرافیک
•    امکان بروز رسانی و ارتقا سیستم
•    امکان تنظیم قدرت هش
•    توانایی فروش تک تک قطعات در صورت عدم سودآوری
•    امکان استفاده از آن به عنوان یک سیستم کامپیوتری

معایب:
•    نویز و سر و صدای زیاد
•    مصرف برق بالا
•    استفاده از تعداد زیادی فن خنک کننده
•    هزینه تولید بالاتر نسبت به اسیک ماینر مشابه
•    قدرت هش پایین تر نسبت به اسیک ماینر مشابه

امیدواریم در این مقاله اطلاعات مورد نیاز درباره این روش استخراج در اختیارتان گرفته باشد.
 


بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت

ممکن است بعد از خواندن این مقاله دچار سردرگمی برای انتخاب شوید و پیشنهاد ما این است که قبل از تصمیم گیری برای خرید تحقیقات تکمیلی خود را راجب هرکدام از این ارزها انجام داده و بعد از آن اقدام به تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری کنید.

ETHEREUM
اتریوم دومین ارز در لیست بزرگ ترین ارزهای رمز پایه است، و یکی از بهترین آلت کوین های آینده دار است که قدرتمند و امیدوار کننده می باشد. بسیاری از شرکت های بزرگ بلاکچین در اتریوم سرمایه گذاری می کنند. این ارز یک انتخاب محبوب در میان مشتریان است. اتریوم که فعالیت خود را از سال 2011  آغاز کرده است، به عنوان یکی از ارزهایی شناخته می شود که مسیر بیت کوین را دنبال  کرده است. این ارز دیجیتال غیر متمرکز، از این حیث به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال محسوب می شود که به قراردادهای هوشمند و برنامه های DApps فرصت های زیادی می دهد. به عنوان مثال سرعت بالا، عدم وجود تقلب و خرابی در تراکنش ها و عدم دخالت شخص ثالث !اتریوم بعد از رشد تا قیمت 300دلار رو به نزول رفت و میتوان گفت در حال حاضر نقطه بسیار خوبی برای خرید بدلیل قیمت پایین آن هست.

STELLAR
همانند اتریوم، بلاکچین XLM نیز نقطه فروش عمده آن است. با ادغام پروتکل های قرارداد هوشمند، استلار با تقاضای زیادی از سوی سازمان های خدمات مالی و همچنین شرکت های بزرگ مواجه شده است. پس از مشارکت با IBM و KlickEx، بلاکچین خود را به نواحی جدیدی معرفی کرد. بسیاری از بانک ها از فناوری بلاک چین استلار استفاده می کنند تا پرداخت های چندگانه ارز دریافتی از مشتریان IBM را مدیریت نمایند.

LITECOIN
لایت کوین که با نام بیت کوین لایت نیز شناخته می شود، یکی از جذاب ترین و بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت است. پس از این که در سال 2011 از بیت کوین جدا شد، به صورتی تنظیم شد که تبدیل به تسهیلات پرداخت همتا به همتای بعدی شود.
این ارز با سرعت فرآیند بلاک بالاتر که استخراج کننده ها را مجذوب خود می کند، الگوریتم اثبات کار غیر متمرکز تری نسبت به بیت کوین دارد. این ارز همچنین SegWit را به کار گرفته است که باعث افزایش ظرفیت بلاک چین و کاهش زمان معامله و هزینه های می شود.
چندی پیش، چارلی لی موسس لایت کوین (LTC) در توئیتر خود اعلام کرد که قصد دارد با به کار گیری معاملات محرمانه، لایت کوین را قابل تعویض کند.به این دلیل خرید لایت کوین می تواند سودمند باشد.

TRON
هسته اولیه ترون در سپتامبر 2017 توسط جاستین سان راه اندازی گردید که از آن زمان تاکنون محبوبیت بسیار زیادی را کسب نموده و توانسته به یکی از ده ارز دیجیتال برتر دنیا، در میان بیش  از  2500توکن و ارز رمزپایه، تبدیل شود.هدف اصلی و اولیه از راه اندازی ترون، ارائه یک پلتفرم بر بستر شبکه بلاکچین می باشد که بتواند اکوسیستمی رایگان و کارآمد برای به اشتراک گذاری محتوا و سرگرمی ارائه دهد. در این پروتکل تولیدکنندگان محتوا می توانند آزادانه و به صورت رایگان محتوای خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و حتی به فروش برسانند و به صورت مستقیم با دیگر کاربران ارتباط داشته باشند که همه این ارتباطات به صورت غیر متمرکز بوده و بر بستر شبکه بلاکچین انجام می پذیرد.

MONERO
مونرو یک ارز مجازی است که پروتکل های طراحی شده برای حفاظت از امنیت و حریم شخصی فرستنده و گیرنده ارز را ایجاد می کند. این امر به دلیل استفاده آن از امضاهای حلقوی توسط پروتکل معروف به CryptoNote آن است.
امضاهای حلقوی می توانند به عنوان گروهی از امضا کنندگان در یک حساب بانکی مشترک عمل کنند، اما در مونرو امضا کننده اصلی ناشناس باقی می ماند و بنابراین حریم شخصی او حفظ می شود. علاوه بر این یک آدرس مخفی نیز توسط ارسال کننده  XMR(مونرو) ایجاد می شود، که به دریافت کننده وجوه اجازه شناسایی و خرج کردن آن پول ها را می دهد.


  CARDANO
چارلز هاکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در ماه سپتامبر سال 2017 این ارز دیجیتال را معرفی کرد. این ارز توجه بسیاری را به خود جلب کرد چرا که قابلیت های ارز دیجیتال اتریوم و سایر ارزها را دارا می باشد. با وجود قابلیت های جدیدی که در این ارز رمزنگاری شده در نظر گرفته شده است، انجام پرداخت های بین المللی در چند ثانیه قابل انجام است.

RIPPLE
اگر به دنبال یک شبکه پرداخت آنلاین مطمئن با سرعت بالا و کم هزینه هستید، بدون شک باید از ریپل استفاده کنید. در سال 2012 ریپل این فرصت را به سیستم های بانکی داد تا بتوانند پرداخت های بین المللی را در زمان واقعی با هزینه کمتری انجام دهند. یکی از وجه تمایزات این ارز دیجیتال نه تنها با بیت کوین بلکه سایر ارزهای دیجیتال این است که برای داشتن آن نیازی به انجام فرآیند هزینه بر استخراج نیست.بنابراین ریپل را می توان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در نظر گرفت چرا که سیستم پرداخت ارزی سنتی را دستخوش تغییرات زیادی کرده است.           

                                                                                                                                                                 

ZCASH
زی کش نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتال غیر متمرکز و رمزنگاری شده است که از سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده است. تعبیر جالبی از مقایسه این ارز با بیت کوین وجود دارد. “اگر بیت کوین شبیه به http است، زی کش شبیه به https خواهد بود.” به عبارت دیگر، زی کش ادعا می کند که سطح امنیت زیادی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. به همین دلیل است که به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال محسوب می شود. چرا که تمامی تراکنش های صورت گرفته در DASHblockchain ثبت می شوند، بدون اینکه اطلاعاتی از فرستنده، گیرنده و … باقی بماند.


 


ریسک

با توجه به رشد چشمگیر بیت کوین و سایرارزهای دیجیتال در چند سال گذشته توجه تعداد زیادی از مردم سراسر جهان به سرمایه گذاری در این حوزه جلب شده است باید در نظر داشت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال حوزه جدیدی است که نیاز به تحقیق و بررسی زیاد دارد. این کارگرچه سودآو است اما خطراتی نیز دارد که هیچکس نباید با نادیده گرفتن آنها، سرمایه خود را به خطر اندازد. نکته اینجاست که باید است از ابزارها، سایتها، کیف پولها و هرچیزی که در حوزه ارزهای دیجیتال با آن سروکار دارید کمال آگاهی را یابید و درباب آنها تحقیق کنید و همه ادعاها را بدون بررسی نپذیرید.
در این مقاله میخواهیم چندین نکته مهم راجب سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با شما درمیان بگذاریم

1- باید ریسک پذیر باشید
باید بدانید که با یک بازار پرنوسان روبرو هستید و این بدان معنیست که میبایست قبل از شروع سرمایه گذاری دراین حوزه خود را به علم کاملی از اتفاقات پیش رویتان در این مارکت برسانید. همانطور که سود آوری بسیار چشمگیری خواهد داشت به همان مقدار میبایست توان ریسک و نوسانات قیمت را نیز داشته باشید. با رعایت کردن مواردی همچون مدیریت سرمایه , مدیریت ریسک و آگاهی از نحوه حرکات بازار میتوانید ریسک خود را به حداقل برسانید.

2- باید بسیار دقیق عمل کنید
این نکته بسیارمهم است که شما برای انجام خرید یا فروش بسیار با دقت عمل نمایید زیرا اگر مقدار  یا آدرس مورد مورد نظر خود جهت انتقال را بدرستی وارد ننمایید هیچ راه برگشتی برای این عمل نیست, زیرا سیستم بلاکچین بصورت ناشناس و غیرمتمرکز اداره میشود و زمانی که شما مبلغی به یک کیف پول انتقال دادید نمیتوانید در صورت وجود اشتباه تراکنشهای خود را مانند بانک یا موسسات دیگر پیگیری کرده و آن را جبران نمایید. 
کار کردن با کیف پول‌ها نیز نیاز به دقت بالایی دارد، زیرا آدرس کیف پول‌های بیت‌کوین به شکل خاصی هستند و نمی‌توانید آنها را به خاطر بسپارید. آدرس بیت کوین چیزی شبیه این است:  ۱HubjdCGsENK84462S7T13YqjnxYGRwbJh
آدرس‌ها از کاراکترها و اعداد تصادفی تشکیل شده و وارد کردن یک کاراکتر اشتباه ممکن است باعث شود کل موجودی بیت‌کوین شما در حین ارسال از بین برود یا اینکه به مقصد اشتباهی ارسال شود. البته مزیت این آدرسها آن است که مجبور هستید آنها را کپی و پیست نمایید ، در نتیجه احتمال تایپ اشتباه آنها بسیار پایین می باشد.

3- سرمایه خود را در صرافی ها رها نکنید
مهمترین شعار در صنعت ارز های دیجیتال این است که اگر کلید های خود را کنترل نکنید، کوین های خود را کنترل نمی کنید. وقتی که شما کوین های خود را در یک صرافی رها می کنید، آن صرافی کوین های شما را کنترل می کند.از نقطه نظر فنی در این حالت شما به اقدامات امنیتی آن صرافی اعتماد می کنید نه به اقدامات خودتان. صرافی ها هدف های بزرگی برای هکر ها هستند و همواره در خطر هستند. به خودتان لطف کنید و کوین ها را در کیف پول شخصی نگه دارید.

4- بیش از توان خود سرمایه گذاری نکنید.
این اولین قاعده سرمایه گذاری است و بیشتر معامله گران جدید اغلب آن را نادیده می‌گیرند. یک سرمایه گذار مسئول و هوشمند همیشه مهارت های مدیریتی لازم را برای تعیین میزان بودجه سرمایه گذاری داشته و به آن توجه خاصی می‌کند. نکته اساسی این است که هرگز تمام دارایی خود را در این زمینه سرمایه گذاری نکنید، زیرا نوسانات شدید و موارد غیرقابل پیش بینی بخش مهمی از ماهیت این عرصه است و به همان میزان که احتمال کسب ثروت وجود دارد احتمال از دست دادن آن نیز موجود است.

5- خرید یا فروش زود موقع
این یک موضوع بسیار بحث برانگیز است. با این وجود، یکی از بزرگترین اشتباهات سرمایه گذاران تازه کار عرصه ارز دیجیتال  این است که دارایی خود را زمانی که قیمت به اندازه کافی بالا است، می فروشند. فروش بر اساس افزایش قیمت موقتی می تواند سازنده باشد اما معمولا این گونه نیست. ضروری است که یک برنامه مشخص برای فروش ارز دیجیتال  خود داشته باشید. سرمایه گذاران زیادی هستند که معتقدند بهتر است ارز دیجیتال  خود را نگه داشته و به دلیل نوسانات بازار آن را نفروشند. بحث اصلی در این رابطه این است که ارز دیجیتال  هنوز یک مفهوم کاملا تازه هستند و بازار مجبور است که در سال های بعد تکامل و گسترش یابد. اما تصمیم نهایی با شماست.


 


داستان پول

اکثر ما با تاریخچه پول و سیر تکامل آن که از مبادله کالا به کالا شروع شده و به پول های اسکناسی (فیات) امروزی رسیده آشناییم اما مساله اینجاست که ارزهای امروزی مدت زیادیست که هیچ تغییری نکرده اند و از آنجایی که قدرت هر ارز وابسته به قدرت دولتی است که آن را در اختیار دارد از این رو ثبات و پایداری آنها وابسته به سیاست اداره کنندگان هرکشور است که این مساله باعث بوجود آمدن مشکلاتی از جمله بی بهره ماندن تعداد بسیار زیادی از تجارت و توسعه و روابط تجاری بین الملل و همچنین از دست رفتن ارزش سرمایه ها بدلیل وجود تورم در آن کشورها میشود. شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل بوجود آمدن بیت کوین بهم زدن این رویه قدیمی و زیان آور بوده است. در نظر بگیرید واحد پولی بوجود بیاید که وابسته به هیچ دولت , سازمان , نهاد و یا شخصی نباشد, میزان تعداد و آن ثابت و مشخص شده باشد تمامی اعضا و دارندگان آن بتوانند بدون هیچگونه محدودیتی هر مقدار از دارایی خود را منتقل نمایند و این تراکنش ها توسط همین صاحبان پول( ماینرها) بدون وجود طرف سوم صورت گیرد و از چنان امنیتی برخوردار باشد که اگر کسی بخواهد در آن تقلب نموده و دارایی خود را بیشتر جلوه دهد (یا چاپ کردن پول بدون پشتوانه) میبایست تمام تراکنش های صورت گرفته از اولین روز بوجود آمدن این پول تا به امروز را دستکاری(کاری تقریبا غیرممکن) نماید, خب تمامی اینها ویژگی های جدیدترین پول به وجود آمده یعنی ارزهای رمزنگاری  میباشد


چرا باید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟!!

امروزه به دلیل وجود مسایل و مشکلات متعدد در رابطه با نگهداری , جابجایی و انتقال پول بخصوص برای ایرانیان در اقسا نقاط جهان وجود یک راه حل فوق العاده سریع , آسان قابل دسترس برای عموم مردم ضروری و قابل توجه میباشد.
برنامه ای بروی گوشی هوشمند خود نصب میکنید , آدرسی را وارد کرده و دکمه ارسال را میزنید!! به همین سادگی مبلغی از دارایی شما بدون وجود صراف (واسطه) , بدون دغدغه بسته شدن یا بلوکه شدن حساب و همچنین عدم وجود نوسانات شدید و از دست رفتن ارزش پولتان با بیشترین سرعت ممکن و بدون هیچگونه مالیاتی به شخص مورد نظر انتقال داده شد.تمام این اتفاقات در بستر ارزهای دیجیتال رخ میدهند مجموعه ARISTOTLE
قصد دارد در این مقاله شمارا با چندین دلیل برای شروع آموزش,یادگیری و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال  آشنا نماید, با ما همراه باشید.

دلیل اول: وقت تغییر موج تکنولوژی رسیده 
در برهه ای از زمان انقلاب صنعتی بوجود آمد و سیل عظیمی از تغییرات جهان را فراگرفت.بررسی ها نشان میدهد دنیای پراطلاعات و گسترده امروزی روی خوشی به ارزهای دیجیتال نشان داده است زیرا فراگیر هستند, بازدهی بسیار خوب و امنیت بالایی دارند , تصور کنید حوادث طبیعی و حتی جنگ و نظایر اینها نتوانند دارایی شمارا از بین ببرند! این نشان از قدرت این تکنولوژی نه چندان جدید است.

دلیل دوم: ارزهای دیجیتال ساده ترین راه سرمایه گذای از گذشته تا بحال هستند.  
 برای انجام یک سرمایه گذاری نیاز به بررسی مولفه هایی از جمله ارزشمند بودن , کمترین میزان ریسک و قابلیت نقدشوندگی بالا دارید.در این صنعت فقط کافی ست روی گوشی , تبلت و یا لپتاپ خود یک کیف پول نصب کرده و آدرس آن را داشته باشید بعد از آن بدون هیچگونه بازخواست یا سوال و جواب میتوانید به میزان دلخواهتان سرمایه گذاری نموده و شروع به خرید و فروش در پلتفرم های مختلف نمایید.

دلیل سوم : سادگی در قوانین اجرایی آن
شاید در نگاه اول اینطور به نظر نیاید اما قوانین فعالیت در ارزهای دیجیتال بسیار ساده اند. شما فقط یک آدرس دارید و تمام سرمایه شماست بدون هیچگونه نام و نشان یا ایمیل و... ازسوی دیگر در مقابل ورشکستگی وجود نخواهد داشت چون همه چیز شفاف و مشخص است. شما وجهی را منتقل مینمایید و تمام اعضا آن را تایید مینمایند و بالعکس

دلیل چهارم: بلاکچین بوجود آمده برای ماندگار شدن 
اکثر افراد میدانند که ارزهای دیجیتال بدلیل وجود بلاکچین است , اما نکته جالب اینجاست که بلاکچین استفاده های بسیاری در تکنولوژی دارد , به قدری که شرکت های بزرگ نظیر مایروسافت , فیس بوک , ساسونگ و ... از آن بهره میبرند.

دلیل پنجم: آینده بسیار  روشنی در ارزهای دیجیتال وجود دارد.
نه تنها این صنعت بلکه سرمایه گذاری در هر حوزه ای باید آینده ی دلگرم کننده ای برای شروع آن داشته باشد. برای درک آینده روشن ارزهای دیجیتال مینوات به گذشته قیمتی بیت کوین اشاره نمود.

هدف مجموعه ARISTOLTE   تلاش برای ارتقا سطح دانش ایرانیان عزیز در زمینه آشنایی و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال میباشد , امیدواریم این مقاله توانسته باشد به روشنتر شدن دید شما نسبت به دنیای ارزهای دیجیتال کمک کرده باشد.
 


بیت کوین چرا اختراع شد ؟

اولین نکته ایی که باید در خصوص بیت کوین بدان توجه کنید دوره زمانی است که این ایده توسط ناکاموتو مطرح شد و طی سال های بعد از آن توسط توسعه دهندگان آزاد توسعه داده شد.
سال 2008 سال شروع بحران اقتصادی در آمریکاست که با بحران وام های مسکن شروع شد و به سرعت به تمامی ساختار مالی آمریکا و حتی جهان ضربه مهلکی زد. بسیاری یکی از علل رخ دادن این بحران را سفته بازی بانک های آمریکایی و وال استریت بر روی خرید و فروش اوراق وام های مسکن می دانند. چیزی که باعث شد بانک های آمریکایی بسیاری ورشکسته شده و پول مردمی که پس انداز های خود در بانک های ذخیره کرده بودند به یک باره به سرقت رفته و توان مالی وام گیرندگان نیز به شدت کاهش یابد و به دنبال آن حجم زیادی از وام های مسکن اعطا شده سر رسید شد و وام گیرندگان نتوانستند بدهی های خود را به بانک ها بازگردانند و بسیاری خانه و سر پناه خود را به یک باره از دست دادند.
دولت آمریکا مثل تمامی دولت های دیگر دنیا در زمان چنین بحرانی با چاپ پول وارد کردن نقدینگی جلوی ورشکستگی سیستم مالی را گرفت و این نیز عاملی شد برای نارضایتی بیشتر از وضعیت موجود و عملکرد دولت آمریکا . سفته بازی ها و سود های کلان را بانک ها و موسسات مالی کرده بودند و آنها عامل چنین ضرر بزرگی بودند ولی دولت مردم را تنبیه نمود و با چاپ پول و کاهش ارزش پول در دست مردم ضرر های بانک ها را جبران نمود.
در نتیجه اعتماد به دلار که همیشه فدرال رزرو آمریکا آن را با ثبات و قابل اعتماد نشان میداد از بین رفت و مردم عملا به این نتیجه رسیدند که به این پول های کاغذی که توسط دولت ها منتشر می شوند نمی شود اعتماد کرد.

خصوصیات کلیدی بیت کوین :
1- عدم نیاز به اعتماد به طرف سوم
2- عرضه محدود- بدون تورم بودن ( 21 میلیون عدد)
3- عدم امکان تقلب و انتشار پول جعلی
4- دفتر کل شفاف و بدون محرمانگی


بلاک چین

بلاک چین فناوری جدیدی است که دسترسی به یک دفتر غیرمتمرکز بسیار بزرگ را فراهم می‌آورد. بلاک چین محیطی شفاف و غیرقابل دستکاری را برای ذخیره داده‌ها فراهم می‌آورد و باعث می‌شود نظام ذخیره‌سازی و دسترسی به داده‌ها تحول یابد. بلاک چین، از مجموعه بلاک‌هایی تشکیل شده است که به وسیله رمزنگاری خاصی به یکدیگر متصل شده‌اند و اصطلاحا زنجیره‌ای از بلوک‌ها را ایجاد کرده‌اند، هر یک از این بلوک‌ها ظرفیت حجم خاصی از داده را دارد و به دلیل همین ویژگی‌های ذخیره سازی، بلاک چین قادر است تا در صنایع متفاوتی به کار گرفته شود و نظام آن‌ها را تغییر دهد.
اگر بخواهیم به ساده‌‌‌‌ترین شکل بگوییم، بلاک چین فناوری‌‌‌‌ای است که امکان ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده را برای مردم فراهم می‌‌‌‌سازد. با این حال، بلاک چین چیزی بسیار بیشتر از یک سیستم پرداخت است. هنگامی که ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) نخستین ارز رمزنگاری شده جهان (بیت‌‌‌‌کوین) را به وجود آورد، یک پروتکل شگفت انگیز به نام بلاک چین را نیز ساخت. جالب‌‌‌‌ترین بخش بلاک چین این است که هیچ شخص یا مقام واحدی آن را کنترل نمی‌‌‌‌کند. در عوض، تراکنش‌‌‌‌ها توسط انجمن آنلاین بررسی و تایید می‌‌‌‌شوند، که این امر باعث غیرمتمرکز بودن آن می‌‌‌‌شود! این پروتکل دارای مزایای بسیار زیادی از جمله شفافیت، سرعت و امنیت است که بعدا آن‌ها را توضیح خواهیم داد. ایده واقعی فناوری بلاک چین نه تنها با تراکنش‌‌‌‌های مالی ارتباط دارد، بلکه امکان استفاده از آن برای هر صنعتی را نیز به وجود می‌آورد. از آنجایی که بلاک چین غیر متمرکز است، همه‌‌‌‌ی افراد به داده‌‌‌‌های مشابهی دسترسی دارند (مگر اینکه یک بلاک چین اختصاصی باشد که شرکت‌‌‌‌ها از آن بهره می‌برند). یعنی به محض اینکه تراکنش پردازش و تأیید شود، همه می‌‌‌‌توانند آن را در بلاک چین ببینند. این سیستم شبیه به یک دفتر حسابداری در دنیای واقعی است که حسابدار شرکت می‌‌‌‌تواند مانده حساب‌‌‌‌ها و  هر تراکنشی که تا به حال انجام شده را در آن مشاهده کند. با این حال، از آنجاییکه بلاک چین‌‌‌‌هایی مانند بیت‌‌‌‌کوین و اتریوم (Ethereum ) عمومی هستند، هر کسی می‌‌‌‌تواند داده‌‌‌‌های تراکنشی را مشاهده کند. وقتی که می‌‌‌‌خواهیم به درک درستی از مفهوم صحیح بلاک چین برسیم موارد زیادی وجود دارد که باید راجع بهشان صحبت کرد، بنابراین همه موارد را تقسیم بندی نموده ایم و در پکیج های آموزشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.


استخراج

استخراج از زمانی که انسان میتواند از زمین مواد با ارزش و کمیابی بدست آورد با تیشه و کلنگ شروع شد و با همین روال تا  بحال ادامه دارد اما امروزه پیشرفت علم و تکنولوژِی باعث تغییر روند استخراج و ابزارهای آن شده است.
شاید شماهم راجب استخراج ارزهای دیجیتال شنیده باشید, در این مقاله قصد داریم توضیحاتی کلی درباره این موضوع به شما ارایه دهیم.

«استخراج ارزهای دیجیتال» صرفا بدلیل بدست آوردن آن ارز نیست بلکه در این فرآیند امنیت شبکه بیت کوین یا هر ارز قابل استخراج دیگری نیز تامین میگردد. چون اکثر این شبکه ها بدون مرکزیت هستند وظیفه انجام تراکنش ها و ایجاد امنیت بردوش ماینرها یا همان استخراج کننده هاست بدین صورت که تراکنش ها بین دویا چند نفر صورت میگیرد و از آنجایی که هیچ نهادی عهده دار این کار نیست, ماینرها بوسیله تجهیزات و سخت افزارهای مورد نیاز و با انجام محاسبات ریاضی این تراکنش هارا تایید نموده و انجام میدهند, برای ایجاد انگیزه در ماینرها از همان شبکه ارز دیجیتال به عنوان پاداش به آنها داده میشود. پس متوجه شدیم که تولید ارزهای جدید بواسطه حل شدن این معادلات ریاضی و دریافت پاداش ماینرها ضورت میگیرد.
نکته بسیار مهمی که باعث ارزشمند شدن ارزهای دیجیتال شده این است که مقدار مشخصی در پروتکل هرارز دیجیتال برای استخراج و تولید وجود دارد که خود باعث عدم ایجاد تورم نیز خواهد شد. برای مثال تنها 21 میلیون بیت کوین که به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته میشود وجود خواهد داشت که حدود 17.5 میلیون از آن تاکنون استخراج شده و پپیش بینی میشود روند تکمیل شدن تعداد بیت کوین تا سال 2140 ادامه داشته باشد. اگر برایتان سوال است که چرا تاکنون این حجم زیاد استخراج شده و مابقی آن که میزان بسیار کمتری نسبت به تعداد کل میباشد اینقدر زمان برخواهد شد باید این نکته را متذکر شد که پروتکل بیت کوین به گونه‌ای است که در هر دوره تقریباً چهار ساله پاداش بلاک‌های آن نصف می‌شود. اگر این را مانند نصف کردن ذره‌ای از یک ماده در نظر بگیرید که در نهایت به کوچکترین بخش تشکیل‌دهنده آن یعنی اتم می‌رسید، پاداش بلاک‌ها نیز به همین منوال با هر بار نصف شدن به کوچکترین واحد فعلی پروتکل بیت کوین یعنی یک ساتوشی (معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ واحد بیت کوین) می‌رسد. از این رو فرایند استخراج برای ماینرها سود آور و برای انجام تراکنش ها و وجود امنیت در شبکه لازم و حیاتی است.
 


تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک