آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

مدت‌هاست که نوسانات بیت کوین از نوسانات سهام تسلا کمتر است

مدت‌هاست که نوسانات بیت کوین از نوسانات سهام تسلا کمتر است

به گزارش کوین دسک، بر اساس داده‌های نوسانات سی‌روزه، سهام خودروسازی تسلا (TSLA) از اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر)، شاهد تغییرات روزانه بیشتری در مقایسه با بیت کوین بوده است.

علاوه بر این، شکاف نوسانات میان این دو دارایی طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های دریافتی از تریدینگ ویو، بیت کوین در ۱۴ روز از ۲۷ روز گذشته (یعنی تقریباً ۵۲ درصد از این بازه زمانی)، شاهد نوسانات روزانه‌‌ای کمتر از ۱.۲۵ درصد بوده است.

با این حال، مطابق با داده‌های منتشرشده از سوی اسکیو در روز گذشته، سهام تسلا تنها در ۶ درصد از این بازه زمانی، زیر ۱.۲۵ درصد نوسان داشته است.

نوسانات قیمتی بیت کوین و سهام تسلا. منبع: کوین دسک

امانوئل گو (Emmanuel Goh)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل اسکیو می‌گوید:

مردم فکر می‌کنند که بیت کوین یک دارایی به‌شدت نوسانی و بی‌ثبات است، حال آنکه این ارز دیجیتال، نوسانی‌تر از بسیاری از سهام‌های پرطرفدار بازار بورس نیست.

با نگاهی به نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین و سهام تسلا می‌توان دریافت که در ماه جاری، ارتباط دوسویه‌ای میان این دو دارایی برقرار بوده و نمودارها یک مثلث انقباضی (محدوده‌های قیمتی باریک) را تشکیل داده‌اند.

با این حال، ارزش سهام تسلا در مقایسه با چنین روزی در ماه گذشته، شاهد ۱۸ درصد افت بوده؛ در حالی که بهای بیت کوین تنها ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

نمودارهای روزانه بیت کوین و تسلا.منبع: تریدینگ ویو

نوسانات تاریخی سی‌روزه بیت کوین که شاخصی برای اندازه‌گیری تغییرات قیمتی بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته است، از سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) به این سو در حوالی ۵۵ درصد ثابت باقی مانده است.

علاوه بر این، نوسانات ضمنی سی‌روزه این ارز دیجیتال نیز به ۴۴ درصد کاهش یافته که پایین‌ترین سطح طی دو سال اخیر است. گفتنی است نوسانات ضمنی سی‌روزه درواقع مبین انتظارات سرمایه‌گذاران از میزان نوسانات قیمتی طی چهار هفته آتی است.

در گذشته، همواره پیش از رسیدن شاخص نوسانات ضمنی به کمتر از ۵۰ درصد، تغییرات قیمتی چشم‌گیری رخ داده است.

هم‌اکنون در لحظه نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده ۱۰,۶۹۹ دلار دادوستد می‌شود که نشان از کاهش ۱.۸۶ درصدی آن طی شبانه‌روز اخیر دارد.

نمودار بافت‌نگار MACD نیز که برای شناسایی تغییرات و قدرت روندها استفاده می‌شود، به پایین منطقه صفر نزول کرده است.

از این رو، احتمال دارد که بیت کوین در کوتاه‌مدت با فشار فروش مواجه شود.

Print

تعداد نمایش ها (24)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک