آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

کارمزد های شبکه اتریوم 80 درصد کاهش یافت

کارمزد های شبکه اتریوم 80 درصد کاهش یافت

به گزارش یوتودی، با اینکه کاهش کارمزد تراکنش، نشان‌دهنده کاهش تراکم در شبکه بلاک چین است، داده‌های درون‌زنجیره‌ای مختلفی نشان می‌دهند که فعالیت کاربران اتریوم کمتر نشده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم اتراسکن (Etherscan)، از ۳ اوت (۱۳ مرداد) تاکنون، تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم نسبتاً ثابت باقی مانده است.

بعید است افت فعالیت کاربران اتریوم روی کاهش کارمزد تراکنش این شبکه، تأثیر چندانی داشته باشد. بلکه ثابت‌ماندن تعداد تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین، ممکن است از فشار بلاک چین تا حدی کاسته باشد.

از آوریل تا اواخر ژوییه (اردیبهشت تا مرداد)، تعداد تراکنش‌های روزانه در شبکه بلاک چین اتریوم با سرعتی روزافزون در حال رشد بود.

اگر تعداد تراکنش‌های بلاک چین به‌علت افزایش ناگهانی تقاضا افزایش یابد، ممکن است بلاک چین را برای مدتی طولانی دچار تراکم کند.

با پایدارشدن وضعیت شبکه و رسیدن تعداد تراکنش‌های روزانه به سطحی قابل‌قبول، تراکم شبکه بلاک چین نیز به‌مرور زمان کمتر می‌شود.

شبکه بلاک چین اتریوم نیز که طی چهار ماه گذشته دچار انباشتگی و تراکم تراکنش‌ها بود، ظاهراً روندی مشابه را نشان می‌دهد. درنهایت، از سرعت افزایش تعداد تراکنش‌های روزانه کاسته شد و بلاک چین فرصت یافت تا تراکنش‌های موجود را پردازش و از انباشتگی آن‌ها بکاهد.

تعداد تراکنش های روزانه اتریوم

 

محققانِ سانتیمنت نیز کاهش کارمزد تراکنش را فرصتی «مناسب» برای عملیات درون‌زنجیره‌ای ارزان‌تر می‌دانند. آن‌ها بیان کردند:

امروز، کارمزد تراکنش‌های اتریوم (به دلار)، نسبت به اوج تاریخی خود، حدود ۸۰ درصد افت پیدا کرده و از هزینه تراکنش‌ها تا سطحی که آخرین بار در اواسط ژوییه (اواخر تیر) مشاهده شد، کاسته شده است. این اتفاق، فرصت مناسبی خصوصاً برای عملیات درون‌زنجیره‌ای ارزان‌تر فراهم می‌کند. 

تا زمان اتمام پیاده‌سازی اتریوم ۲.۰، شبکه بلاک چین اتریوم مبتنی بر اثبات کار (PoW) خواهد بود، یعنی ماینرها تراکنش‌های شبکه را در ازای دریافت هزینه تراکنش پردازش می‌کنند.

با توجه به رشد انفجاری بازار امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، تا زمانی که اتریوم، شبکه‌ای مبتنی بر اثبات کار باشد، احتمال افزایش مجدد و موقت کارمزد تراکنش‌ها در کوتاه‌مدت وجود دارد.

عمدتاً معیارهای کارمزد تراکنش و تعداد تراکنش‌های روزانه، کاربردی در ارزش‌گذاری یک شبکه بلاک چینی از سوی تحلیل‌گران ندارد.

آدرس های منحصربه فرد در شبکه اتریوم

 

طی هفته گذشته، هم‌زمان با سقوط بازار آلت‌ کوین‌ها، بهای اتریوم نیز پس از صعودی قدرتمند دچار افت شد. محققان سانتیمنت اظهار داشتند که در صورت افزایش نیافتنِ سریع تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد، افزایش فشار فروش در بازار اتر و سایر آلت کوین‌ها ادامه خواهد یافت. آنها توضیح دادند:

آنچه در مورد احتمال سقوط اتر و سایر آلت کوین‌ها پیش‌بینی کرده بودیم در آستانه وقوع است. این فشار فروش ادامه خواهد یافت، مگر اینکه یا قیمت‌ها به تناسب خروجی فعلی آدرس‌های فعال روزانه کاهش یابند یا تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد به‌سرعت افزایش پیدا کند.

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد اتریوم به‌طور مداوم در حال افزایش است که می‌تواند بیانگر روندی نسبتاً مناسب برای اتریوم در میان‌مدت تا بلندمدت باشد.

Print

تعداد نمایش ها (81)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک