آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

کاهش قیمت بیت کوین همزمان با افزایش فروش از سمت ماینرها

کاهش قیمت بیت کوین همزمان با افزایش فروش از سمت ماینرها

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در روز ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور)، از ۱۰,۵۸۰ دلار به ۱۰,۲۵۸ دلار کاهش پیدا کرد. این افت ۳ درصدی در یک بازه زمانی ۹ ساعته پس از آن رخ داد که داده‌های درون‌زنجیره‌ای از فروش عمده بیت کوین از سوی ماینرها حکایت داشت.

طی هفته گذشته نیز تحلیل‌گران داده‌های درون‌زنجیره‌ای گفته بودند که ماینرها درصد فروش مقادیر بیشتری از بیت کوین‌های خود هستند.

ماینرها در کنار صرافی‌ها یکی از منابع اصلی و یکتای ایجاد فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال هستند. از این رو، وقتی آنها دست به جابه‌جایی بیت کوین‌های استخراج‌شده خود می‌زنند، احتمال ایجاد فشار فروش فراگیر در بازار بسیار قوت می‌گیرد.

 پیش‌تر نیز رسانه‌ها گزارش‌هایی را مبنی بر جابه‌جایی انبوه بیت کوین‌ها از استخرهای استخراج اصلی منتشر کرده بودند. کی یونگ-جو (Ki Young-Ju)، مدیرعامل یکی از مؤسسه‌های تحلیلی می‌گوید:

تا جایی که من می‌دانم، شماری از ماینرهای چینی، به سوددهی دلخواه خود از استخراج رسیده‌اند و از این رو نمی‌خواهند با وقوع یک بازار صعودی، شاهد حضور رقبای جدیدی در صنعت استخراج باشند.

در همین حال، بر اساس داده‌های گلاسنود (Glassnode)، شاخصی که میزان سرمایه سرازیرشده از سوی ماینرها به صرافی‌ها را اندازه‌گیری می‌کند، به بالاترین سطح خود طی ۵ ماه اخیر رسیده است. گفتنی است جهش پیشین این شاخص در اواسط ماه اوت (اواخر مرداد) همزمان با صعود قیمت بیت کوین به قله ۱۲,۰۰۰ دلار رخ داده بود.

تغییرات شاخص جریان بیت کوین‌های ارسالی از ماینرها به صرافی‌ها. منبع: گلاسنود

ماینرها با فروش‌های عمده منظم می‌توانند هزینه‌های نگه‌داری مراکز بزرگ استخراج را تأمین کنند. در گزارش گلاسنود آمده است:

شاخص جریان بیت کوین‌های ارسالی از ماینرها به صرافی‌ها (1d MA) با رسیدن به ۵۰.۳۵۱ واحد به بالاترین سطح خود طی ۵ ماه اخیر رسیده است. پیش‌تر در روز ۱۴ اوت (۲۴ مرداد)، این شاخص، آستانه ۴۴.۴۷۹ واحدی را لمس کرد بود.

اگر بیت کوین بتواند پس از عقب‌نشینی ناشی از فروش ماینرها به‌سرعت توان خود را بازیابی کند، می‌توان نتیجه گرفت که تقاضای کافی از سوی سرمایه‌گذاران خرد در صرافی‌ها وجود دارد. اما اگر قیمت بیت کوین کماکان به سیر نزولی خود ادامه دهد، نشانگر این است که تقاضای کافی برای جذب فشار فروش وجود ندارد.

با این حال، در کوتاه‌مدت، به‌رغم افت بهای بیت کوین به زیر سطح ۱۰,۵۰۰ دلار، معامله‌گران، رویکرد خوش‌بینانه و در عین حال محتاطانه‌ای را در قبال بیت کوین اتخاذ کرده‌اند.

آنها بر این باورند که بعید است این آستانه مقاومت حیاتی به این زودی‌ها شکسته شود. یک وازنی جزئی در این سطح مقاومت نیز از اهمیت تاریخی آن حکایت دارد.

گفتنی است معامله‌گر سرشناسی با نام مستعار ژنرال بیزانس (Byzantine General) می‌گوید که موقعیت‌های معاملاتی فروش (شورت) پس از افزایش اولیه قیمت به ۱۰,۵۰۰ دلار لیکویید شدند. این معامله‌گر مدعی است که در کوتاه‌مدت، شاهد جهش دوباره یا افت مجدد قیمت به سطح ۱۰,۱۰۰ دلار خواهیم بود:

نمودار قیمت بیت کوین همراه با سطوح تصفیه. منبع: ژنرال بیزانس

اسکات ملکر (Scott Melker)، دیگر معامله‌گر سرشناس ارزهای دیجیتال می‌گوید که محدوده ۱۰,۵۰۰ دلار یک محدوده مقاومت کلیدی برای بیت کوین است.

 ملکر معتقد است با توجه به اهمیت چشم‌گیر این سطح مقاومت، بعید است که شاهد یک عقب‌نشینی بزرگ در قیمت باشیم. وی می‌گوید:

انتظار نداشته باشید که یک سطح مقاومت کلیدی در اولین گام شکسته شود یا آنکه اولین وازنی به یک افت شدید بینجامد.

مایکل ون دو پوپه (Michael van de Poppe)، در تازه‌ترین تحلیل تکنیکال خود از این سطح مقاومت به‌عنوان مهم‌ترین سد برای شکستن در کوتاه‌مدت یاد کرده است. با این حال، وی بر این باور است که برای ادامه روند صعودی، سطوح مقاومت پیشین باید آزمایش شوند و پیش از حرکت به سطح بالاتر به عنوان سطوح حمایتی جدید به تأیید برسند. پوپه می‌گوید:

اگر خوش‌بین باشیم و قیمت بیت کوین بتواند از سد ۱۰,۴۵۰ دلار عبور کند، پیوت حیاتی و بالقوه‌ای در بازه قیمتی ۱۰,۹۰۰ تا ۱۱,۰۰۰ دلار شکل می‌گیرد.

 

Print

تعداد نمایش ها (26)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک