آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

کرونا، ترامپ، هک کوکوین و بیتمکس؛ قیمت بیت کوین پایدارتر از هر زمان دیگری

کرونا، ترامپ، هک کوکوین و بیتمکس؛ قیمت بیت کوین پایدارتر از هر زمان دیگری

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین، هفته دیگری را در حالی پشت سر گذاشت که کماکان زیر سطح مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلار دادوستد می‌شود. این ثبات نسبی در حالی حاصل شده است که روزهای پرحادثه هفته اخیر می‌توانست زمینه‌ساز یک آشفتگی در نمودار قیمت این ارز دیجیتال پیشتاز باشد.

نقشه روزانه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

بیت کوین در حالی توانست ارزش بازار خود را حفظ کند که طی روزهای اخیر شاهد دو خبر غافل‌گیرکننده بودیم. خبر اولی که روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت، سرقت بیش از ۱۵۰ میلیون دلار از صرافی کوکوین بود. خبر دوم نیز که اندکی توانست قیمت بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهد، اطلاعیه کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) مبنی بر طرح دعوی حقوقی علیه صرافی پرآوازه بیتمکس بود.

از سویی دیگر، همزمان با انتشار خبر ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به بیماری کووید-۱۹ بسیاری از بازارهای مالی با ریزشی ناگهانی مواجه شدند و قراردادهای آتی دو شاخص میانگین صنعتی داوجونز و S&P 500 افت سنگینی را تجربه کردند، در حالی که بیت کوین توانست با قدرت در برابر سقوط قیمت مقاومت کند.

پیش‌تر وقوع تنها یکی از رویدادهای یادشده می‌توانست بهای بیت کوین را دست‌کم ۱۰ درصد کاهش دهد و به سقوط بیشتر آلت کوین‌ها بینجامد.

مارسل پچمن (Marcel Pechman)، یکی از نویسندگان پایگاه خبری کوین تلگراف معتقد است که مقاومت و انعطاف‌پذیری بیت کوین در برابر اخبار منفی، نشان‌گر این است که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و خرد کماکان به صعود بیت کوین امید بسته‌اند. پچمن مدعی است که بر این اساس، روند صعودی برای فتح دوباره قله ۱۲,۰۰۰ دلار می‌تواند زودتر از انتظار سرمایه‌گذاران از سر گرفته شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین برحسب تتر. منبع: تریدینگ ویو

مانند هفته گذشته، نمودار بیت کوین همچنان به فشرده‌شدن بیشتر و تشکیل الگوی مثلث متقارن ادامه می‌دهد و قیمت نیز کماکان بالای آستانه ۱۰,۵۰۰ دلار ایستاده است.

اندیکاتور VPVR روی نمودار روزانه، شکاف بزرگ ۱,۴۵۰ دلاری را نشان می‌دهد که درواقع همان طول کندل ۳ سپتامبر (۱۳ شهریور) است که در آن بهای بیت کوین از ۱۱,۴۰۰ دلار به ۹,۹۵۰ دلار افت کرد و پس از این اصلاح ۱۳ درصدی، در محدوده فعلی تثبیت شده است.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی، اندکی بالاتر از ۴۵ است و میانگین متحرک همگرا واگرا یا همان مکدی نیز همزمان با افزایش حجم فروش در آستانه عبور از خط سیگنال است.

این اتفاق، چندان نگران‌کننده نیست و با نگاهی اجمالی می‌توان همزمان‌ با فشرده‌شدن نمودار، نوسانات نزولی صعودی را مشاهده کرد. اگرچه احساسات معامله‌گران ممکن است همچنان نزولی باشد، اما حجم معاملات، مؤلفه مفقوده در این بازه زمانی است.

در فاصله زمانی ۲۵ مه تا ۲۰ ژوییه (۵ خرداد تا ۳۰ تیر)، با فشرده‌سازی نمودار می‌توان یک الگوی مثلث متقارن را مشاهده کرد که پیش از بریک اوت با یک رالی صعودی قدرتمند ۳۶ درصدی باعث شده تا قیمت به سقف سال ۲۰۲۰ در ۱۲,۸۴۰ دلار برسد؛ اتفاقی که هم‌اکنون نیز وقوع آن محتمل است.

به احتمال زیاد، معامله‌گران در حال نظاره ساختارهای کنونی نمودار قیمتی هستند تا دریابند آیا سناریوهای مشابهی در حال شکل‌گیری است یا خیر. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ماندن در بالای ۱۰,۳۸۰ دلار، قیمت را در مثلث متقارن حفظ می‌کند، اما سقوط به زیر این آستانه، نشانگر علاقه خریداران به محدوده قیمتی ۱۰,۲۰۰ تا ۹,۸۰۰ دلار است.

بهای بیت کوین در صورت وقوع یک بریک اوت صعودی باید از سد چندین مقاومت مهم در ۱۱,۰۰۰ دلار و ۱۱,۴۰۰ دلار عبور کند. از این رو، وقوع جهش با حجم بالا برای گذشتن از سد تمامی این مقاومت‌های سربار، ضروری است.

درکل بی‌خبری، خوش‌خبری است و برای نمودار قیمت مناسب است. بیت کوین هم طی هفته گذشته، عملکرد خاصی را به نمایش نگذاشت. تنها چیزی که در این میان غافل‌گیرکننده بود، افت‌نکردن بیت کوین در هفته‌ای بود که تنها یکی از حوادث رخ‌داده در آن، در سال‌های گذشته می‌توانست تأثیری چشم‌گیر بر قیمت این ارز دیجیتال بگذارد.

Print

تعداد نمایش ها (88)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک