آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

1345678910انتها

انتخابگر پوسته

تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398
استخراج

  استخراج

امتیاز: Article Rating

استخراج از زمانی که انسان میتواند از زمین مواد با ارزش و کمیابی بدست آورد با تیشه و کلنگ شروع شد و با همین روال تا  بحال ادامه دارد اما امروزه پیشرفت علم و تکنولوژِی باعث تغییر روند استخراج و ابزارهای آن شده است.
شاید شماهم راجب استخراج ارزهای دیجیتال شنیده باشید, در این مقاله قصد داریم توضیحاتی کلی درباره این موضوع به شما ارایه دهیم.

«استخراج ارزهای دیجیتال» صرفا بدلیل بدست آوردن آن ارز نیست بلکه در این فرآیند امنیت شبکه بیت کوین یا هر ارز قابل استخراج دیگری نیز تامین میگردد. چون اکثر این شبکه ها بدون مرکزیت هستند وظیفه انجام تراکنش ها و ایجاد امنیت بردوش ماینرها یا همان استخراج کننده هاست بدین صورت که تراکنش ها بین دویا چند نفر صورت میگیرد و از آنجایی که هیچ نهادی عهده دار این کار نیست, ماینرها بوسیله تجهیزات و سخت افزارهای مورد نیاز و با انجام محاسبات ریاضی این تراکنش هارا تایید نموده و انجام میدهند, برای ایجاد انگیزه در ماینرها از همان شبکه ارز دیجیتال به عنوان پاداش به آنها داده میشود. پس متوجه شدیم که تولید ارزهای جدید بواسطه حل شدن این معادلات ریاضی و دریافت پاداش ماینرها ضورت میگیرد.
نکته بسیار مهمی که باعث ارزشمند شدن ارزهای دیجیتال شده این است که مقدار مشخصی در پروتکل هرارز دیجیتال برای استخراج و تولید وجود دارد که خود باعث عدم ایجاد تورم نیز خواهد شد. برای مثال تنها 21 میلیون بیت کوین که به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته میشود وجود خواهد داشت که حدود 17.5 میلیون از آن تاکنون استخراج شده و پپیش بینی میشود روند تکمیل شدن تعداد بیت کوین تا سال 2140 ادامه داشته باشد. اگر برایتان سوال است که چرا تاکنون این حجم زیاد استخراج شده و مابقی آن که میزان بسیار کمتری نسبت به تعداد کل میباشد اینقدر زمان برخواهد شد باید این نکته را متذکر شد که پروتکل بیت کوین به گونه‌ای است که در هر دوره تقریباً چهار ساله پاداش بلاک‌های آن نصف می‌شود. اگر این را مانند نصف کردن ذره‌ای از یک ماده در نظر بگیرید که در نهایت به کوچکترین بخش تشکیل‌دهنده آن یعنی اتم می‌رسید، پاداش بلاک‌ها نیز به همین منوال با هر بار نصف شدن به کوچکترین واحد فعلی پروتکل بیت کوین یعنی یک ساتوشی (معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ واحد بیت کوین) می‌رسد. از این رو فرایند استخراج برای ماینرها سود آور و برای انجام تراکنش ها و وجود امنیت در شبکه لازم و حیاتی است.
 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • استخراج
ثبت امتیاز
تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک