آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

1345678910انتها

انتخابگر پوسته

تاریخ انتشار: شنبه 23 شهریور 1398
بلاکچین اتریوم

  بلاکچین اتریوم

امتیاز: Article Rating

تاریخچه استفاده از تکنولوژی بلاک چین به 31 اکتبر سال 2008 برمی گردد. زمانی Satoshi Nakamoto پرده ازپدیده ای نو  برداشت که با استفاده از آن می توان به انجام معاملات مالی از طریق اینترنت پرداخت، بدون آنکه نیازی به استفاده از سازمان های واسط مانند بانک و … باشد. هدف اصلی تمامی ارزهای رمزنگاری شده این است که افراد در سراسر جهان بدون نیاز به استفاده از سیستم های بانکی سنتی به صورت غیر متمرکز انواع معاملات تجاری مانند خرید کالا، انتقال وجه و … را انجام دهند. اما سؤال اصلی که مسلماً برای بسیاری از افراد مطرح  می شود این است که آیا می توان این غیر متمرکز بودن را به سایر موارد، غیر از پول نیز تعمیم دارد؟؟؟

 این ایده را شخصی به نام ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ بوسیله یک وایت پیپر ارایه داد، او اعتقاد داشت بیت کوین دچار نقاط ضعفی است که باید برطرف شود. نهایتا در ژانویه ۲۰۱۴ به همراه چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل تر کرد و در ماه آگوست همان سال، برای پیاده‌سازی پروژه خود جذب سرمایه کرد.                                                    

هدف اتریوم ایجاد یک کامپیوتر جهانی تقریبا غیرمتمرکز است و با استفاده از اتریوم، سرورها و ابرها با هزاران گره (Nodes) که توسط داوطلبان از سراسر جهان اجرا می شوند جایگزین خواهند شد(همان کامپیوتر جهانی). چشم انداز Ethereum این است که این قابلیت را برای کاربران در سراسر جهان فراهم نموده و آنها را قادر به رقابت برای ارائه خدمات بر روی بستر این زیرساخت نماید.
ویژگی های اتریوم:
ماشین مجازی اتریوم Ethereum Virtual Machine
 EVM یا ماشین مجازی اتریوم یک محیط زمانبندی برای اجرای قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم است که اسکریپت ها را با استفاده از شبکهٔ بین‌المللی گره های عمومی اجرا می‌کند. این ماشین مجازی یک نرم افزار است که به طور کامل از شبکه، فایلها یا سایر فرآیند های سیستم میزبان جدا شده است. هر گره (Node) اتریوم در شبکه یک پیاده سازی EVM را اجرا می کند و دستورات مشابه را اجرا می کند.

قراردادهای هوشمند(Smart Contracts)
قرارداد هوشمند یک پروتکل برای تنظیم قراردادها است که به وسیله ابزار دیجیتالی کنترل شده و می تواند معامله مستقیم بین عوامل غیر قابل اطمینان را انجام دهد. در Ethereum، قراردادهای هوشمند به عنوان اسکریپت های مستقل و یا برنامه های غیر متمرکز متفاوتی که در بلوک زنجیره ای Ethereum برای اجرای بعدی توسط EVM ذخیره می شوند،به شمار می آیند. به زبان ساده تر میتوان گفت قرارداد هوشمند می‌تواند بدون نیاز به فرد یا نهادی اجرا و اعمال شود. از این رو می‌تواند امنیت بیشتر و هزینه کمتری داشته باشد. در مقابل، مواردی نظیر امکان بروز خطای انسانی (در هنگام نگارش کدهای قرارداد)، قوانین حقوقی غیرشفاف کنونی در کشورهای مختلف در قبال این شکل از قرارداد و نیز هزینه بالای نگارش آن توسط برنامه‌نویسان از مهم‌ترین معایب قراردادهای هوشمند به‌شمار می‌روند. 
کاربرد قرارداد هوشمند
از قراردادهای هوشمند در زمینه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. این زمینه‌ها شامل انتخابات، موسسات مالی و بانک‌ها، بیمه‌ها، دولت‌ها، املاک‌، رسانه‌ها، خدمات سلامتی و … می‌باشد.اگر قراردادهای هوشمند به بلوغ برسند، می‌توان آن را جایگزین مناسبی برای قراردادهای رایج امروزی دانست. مثلا برای برگزاری انتخابات، می‌توان با بهره بردن از آن‌ها، داده‌های انتخاباتی را به صورت محرمانه ذخیره کرد و امکان هر نوع دستکاری در آراء و نتیجه انتخابات را از بین برد. با ترکیب شدن اینترنت اشیاء و قراردادهای هوشمند، می‌توان خانه‌ای را متصور شد که اجاره‌اش پرداخت نشده و خود به خود در آن بسته می‌شود.
اتریوم نسل 2
چندی پیش ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار این رمز ارز اذعان کرد که میزان برق مصرفی دستگاه های ماینر اتریوم از مصرف برق کشور ایسلند بیش‌تر است فلذا اتریوم قصد دارد با تغییر بلاک‌چین پایه ضمن کاهش انرژی مصرفی، در بین خانواده‌ی رمزارز ها افزوده ای منحصر بفرد ارائه کند . این تغییر بسیار بزرگ و همچنین تمرکز برروی رفع مشکل مقیاس پذیری برنامه های غیر متمرکز روی بلاکچین اتریوم از ویژگی های نسل جدید اتریوم میباشد. مقیاس‌پذیری یا قابلیت گسترش تابعی از سه پارامتر تعداد تراکنش‌ها در ثانیه TPS، تمرکززدایی و امنیت است. مقیاس‌پذیری راه‌حلی است که به یک بلاک چین امکان گسترش هر چه بیشتر، سرعت بالاتر و کارمزد پایین‌تر را می‌دهد و در عین حال امنیت و تمرکززدایی آن حفظ می‌گردد.
از راهکارهای این پلتفرم برای رسیدن به مقایس‌پذیری به استفاده از اثبات سهام proof of stake به‌جای اثبات کار Proof of Work، کسپر، زنجیره‌ی بیکن Beacon Chain، پلاسما و شاردینگ اشاره کرد.
 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بلاکچین اتریوم
ثبت امتیاز
تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک