آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

1345678910انتها

انتخابگر پوسته

تاریخ انتشار: شنبه 23 شهریور 1398
Grin

  Grin

امتیاز: Article Rating

اکثر ما داستان بوجود آمدن بیت کوین و سازنده ناشناس آن را میدانیم و البته شاید همین موضوع که شخصی با یک هدف بسیار بزرگ و متفاوت هویت خود را همچنان ناشناس میخواهد باعث جذابیت بیت کوین شده باشد, در این مقاله میخواهیم شمارا با یک رمز ارز با داستانی مشابه بیت کوین آشنا کنیم.
تکنولوژی زیرساختی و وایت پیپر رمز ارز  Grin در تاریخ 16 آگوست 2016 در یکی از انجمن های توسعه بیت کوین به نام  Bitcoin Wizards IRC توسط شخصی با نام مستعار تام الویس جدوسور(شخصیت شروری در فیلم هری پاتر) فرستاده و بعد از آن وی کاملا ناپدید شد. پروتکل Grin بر پایه Mimble Wimble نوشته شده بود, پس از تام الویس در تاریخ 20 اکتبر 2016 یک توسعه دهنده دیگر به نام Ignotus Peverel که بازهم شخصیتی در هری پاتر بود اولین رمز ارز مبتنی بر این فناوری که همان Grin  بود را معرفی نمود. اولین تست های انجام شده بر روی شبکه ی آزمایشی گرین در نوامبر سال 2017 انجام شد و تا اواخر سال 2018 و شبکه ی آزمایشی نهایی ادامه داشت. اولین بلاک در شبکه اصلی ارز دیجیتال گرین در تاریخ 15 ژانویه 2019 استخراج شد. توسعه دهندگان ارز دیجیتال گرین از ابتدا در نظر داشتند که روش های متفاوتی را نسبت به سایر آلت کوین ها پیش بگیرند. برگزار نکردن هرگونه ICO، نبود هرگونه ایر دراپ و همچنین وجود نداشتن سکه های از پیش استخراج شده بخشی از این تفاوت ها است. توسعه دهندگان گرین خود را ملزم به اجرای این تعهدات می دانند و پای گفته هایشان ایستاده اند.                                                                                                                                                                                                                                                               از آن جا که گرین یک ارز دیجیتال بر پایه ساز و کار اثبات کار است پس قابلیت ماین شدن را دارد. ماینینگ این ارز دیجیتال با دو الگوریتم متفاوت انجام می شود. یک الگوریتم مخصوص کاربران کارت گرافیک است و دیگری مخصوص کاربران استفاده کننده از دستگاه های ایسیک. میزان پاداش هر بلاک 60 گرین است و مدت زمان لازم برای استخراج هر بلاک حدود یک دقیقه است. در واقع پروتکل گرین به گونه ای تنظیم شده است تا در هر ثانیه یک گرین آزاد شود.عرضه ی ثابت این ارز دیجیتال در طول زمان باعث کم شدن تورم و رسیدن مقدار آن به زیر ده درصد در طول یک دهه ی آینده است.                                                                                                                                   اما ویژگی های Grin :
چون Grin بواسطه پروتکل های میمبل ویمبل کار میکند تمام ویژگی های آن برای Grin نیز نمود پیدا میکنند
محرمانه بودن:
چیزی که در مورد MimbleWimble محبوب است این است که این پروتکل مشکلات را به نحوی متفاوت تر از پروژه های دیگرحل میکند که این روش منجر به بسط دادن حریم خصوصی و محرمانگی شده است. MimbleWimble برای حفظ محرمانگی تراکنش ها راه جدایی را نسبت به پلتفرم های دیگر در پیش گرفته است.

عدم ارائه نشانی:
به روش نقل و انتقالات بیت کوین توجه کنید، بیت کوین برای انجام تراکنش به آدرس های گیرنده و فرستنده تکیه دارد. برای مثال من آدرس بیت کوین خود را به فرستنده میدهم و وی نیز به این آدرس واریز را انجام میدهد. اما Grin به طرز دیگری این کار را انجام میدهد. دو روشی که Grin برای تراکنش ها استفاده میکند، دو کیف پول برای تبادل اطلاعات با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند، سپس گیرنده,مقصدی را برای فرستنده ایجاد میکند تا فرستنده وجه واریزی را به این آدرس ارسال کند، این اطلاعات صرفا برای گیرنده و فرستنده قابل مشاهده اند حتی نیازی نیست تا دو طرف آنلاین باشند، این تعامل میتواند از طریق تلفن، ایمیل یا هر چیز دیگری انجام شود.پس از انجام تراکنش، هیچکس قادر به استفاده مجدد از این اطلاعات نخواهد بود، این کار همیشه نیازمند ورودی های فرستنده و گیرنده است.
بدون جزئیات تراکنش:
ویژگی دیگر این فناوری عدم ارائه جزئیات تراکنش هاست، مگر اینکه شما در یک طرف معامله باشید و گرنه هیچ یک از جزئیات تراکنش قابل مشاهده نمیباشد. روال جاری در این پلتفرم به اینگونه است که شما فقط یک بلوک خواهید دید که همه چیز را باهم ترکیب کرده و غیر ممکن است بتوانید آنچه که در یک بلوک رخ میدهد را تشخیص دهید.
معاملات محرمانه و فاکتورهای کور کننده:
همانطور که قبلا اشاره شد، این پلتفرم به گونه ای است که هیچکس نمیتواند تاریخچه تراکنش ها را مشاهده نماید، اما کسی که شبکه را تحت نظر دارد و در واقع شبکه را مانیتور میکند میتواند تراکنش ها را مشاهده نماید، اما این پلتفرم نیز راه حلی برای این موضوع دارد. کاری که MimbleWimble انجام میدهد این است که اطمینان حاصل میکند که هیچکس نمیتواند مقادیر خروجی را ببیند، این فناوری از “فاکتور کورکننده” استفاده میکند که در اصل کلید خصوصی کاربر میباشد. در این روش اعداد بزرگ و کوچکی برای شخص مانیتور کننده ی شبکه، نمایش داده میشود که تشخیص اینکه کدام یک ورودی صحیح است عملا غیر ممکن میباشد.
قابلیت جابجایی امن:
یکی از مسائلی که در بیت کوین مشهود است این است که بیت کوین قابل رهگیری است. فرض کنید کسی که بیت کوینی را هک کرده آن را دزدیده است را به شما میفروشد، شما این بیت کوین ها را با حسن نیت میخرید اما ممکن است در استفاده از آنها دچار محدودیت شوید. اما MimbleWimble هر تراکنش را با برچسب وریفای تایید میکند، این فرآیند وریفای کردن تراکنش ها قبل از حذف و مخفی سازی آنها انجام می شود.
بطور خلاصه میتوان گفت: گرین حریم خصوصی محور است و در آن تراکنش‌ها حاوی مقدار نیستند. حتی در شبکه گرین آدرسی هم وجود ندارد و به همین خاطر فضای ذخیره‌ای مورد نیاز آن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال معمولی و حریم‌خصوصی محور کمتر است.
گرین  از پیاده سازی فناوری MimbleWimble ایجاد شده است و برای فراهم آوردن حریم خصوصی، قابلیت جایگزینی و مقیاس پذیری طراحی شده است. زمانی که ساتوشی وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد،هدفش ارائه یک سیستم پولی همتا به همتا بود اما کارمزدهای بالای تراکنش و برخی معایب آن، بیت کوین را از کاربرد اصلی‌اش دور کرده و آن را به یک ابزار ذخیره ارزش تبدیل کردند.در حال حاضر دنیای ارزهای دیجیتال فاقد یک ارز حقیقی است که بتواند نقش ابزار مبادله را بین افراد ایفا کند؛ چرا که هیچ یک از آن‌ها تاکنون ۴ ویژگی اصلی یک پول جهانی و دیجیتال را نداشته‌اند. این قابلیت‌ها به ترتیب ثبات قیمت، مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکز بودن و حریم خصوصی است. گرین تلاش می‌کند تا ۴ ویژگی اصلی پول را داشته باشد و این کار را بهتر از هر ارز دیجیتال دیگر انجام دهد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • Grin
ثبت امتیاز
تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک