آموزش و یادگیری مهمترین اصل برای شروع به انجام هرکاری ست چرا که این کار مثل اینست که بدون چراغی پا به جاده تاریک بگذاریم, همانطور که غیر ممکن است ما بدون یادگیری حروف الفبا در دوران ابتدایی بتوانیم کتاب یا حتی نوشته ای بخوانیم , حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز به شناخت اساس و پایه آن نیازمندیم چراکه تکنولوژی و دانشی بروز بوده و نیاز است ما نیز دانسته های خود را در این حوزه افزایش دهیم, در  این بخش شما میتوانید مقالات  آموزشی ارزهای دیجیتال که توسط تیم آموزشی ما  بصورت کوتاه و مختصر تهیه شده بصورت رایگان مشاهده نمایید.

 

1345678910انتها

انتخابگر پوسته

تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398
ریسک

  ریسک

امتیاز: Article Rating

با توجه به رشد چشمگیر بیت کوین و سایرارزهای دیجیتال در چند سال گذشته توجه تعداد زیادی از مردم سراسر جهان به سرمایه گذاری در این حوزه جلب شده است باید در نظر داشت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال حوزه جدیدی است که نیاز به تحقیق و بررسی زیاد دارد. این کارگرچه سودآو است اما خطراتی نیز دارد که هیچکس نباید با نادیده گرفتن آنها، سرمایه خود را به خطر اندازد. نکته اینجاست که باید است از ابزارها، سایتها، کیف پولها و هرچیزی که در حوزه ارزهای دیجیتال با آن سروکار دارید کمال آگاهی را یابید و درباب آنها تحقیق کنید و همه ادعاها را بدون بررسی نپذیرید.
در این مقاله میخواهیم چندین نکته مهم راجب سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با شما درمیان بگذاریم

1- باید ریسک پذیر باشید
باید بدانید که با یک بازار پرنوسان روبرو هستید و این بدان معنیست که میبایست قبل از شروع سرمایه گذاری دراین حوزه خود را به علم کاملی از اتفاقات پیش رویتان در این مارکت برسانید. همانطور که سود آوری بسیار چشمگیری خواهد داشت به همان مقدار میبایست توان ریسک و نوسانات قیمت را نیز داشته باشید. با رعایت کردن مواردی همچون مدیریت سرمایه , مدیریت ریسک و آگاهی از نحوه حرکات بازار میتوانید ریسک خود را به حداقل برسانید.

2- باید بسیار دقیق عمل کنید
این نکته بسیارمهم است که شما برای انجام خرید یا فروش بسیار با دقت عمل نمایید زیرا اگر مقدار  یا آدرس مورد مورد نظر خود جهت انتقال را بدرستی وارد ننمایید هیچ راه برگشتی برای این عمل نیست, زیرا سیستم بلاکچین بصورت ناشناس و غیرمتمرکز اداره میشود و زمانی که شما مبلغی به یک کیف پول انتقال دادید نمیتوانید در صورت وجود اشتباه تراکنشهای خود را مانند بانک یا موسسات دیگر پیگیری کرده و آن را جبران نمایید. 
کار کردن با کیف پول‌ها نیز نیاز به دقت بالایی دارد، زیرا آدرس کیف پول‌های بیت‌کوین به شکل خاصی هستند و نمی‌توانید آنها را به خاطر بسپارید. آدرس بیت کوین چیزی شبیه این است:  ۱HubjdCGsENK84462S7T13YqjnxYGRwbJh
آدرس‌ها از کاراکترها و اعداد تصادفی تشکیل شده و وارد کردن یک کاراکتر اشتباه ممکن است باعث شود کل موجودی بیت‌کوین شما در حین ارسال از بین برود یا اینکه به مقصد اشتباهی ارسال شود. البته مزیت این آدرسها آن است که مجبور هستید آنها را کپی و پیست نمایید ، در نتیجه احتمال تایپ اشتباه آنها بسیار پایین می باشد.

3- سرمایه خود را در صرافی ها رها نکنید
مهمترین شعار در صنعت ارز های دیجیتال این است که اگر کلید های خود را کنترل نکنید، کوین های خود را کنترل نمی کنید. وقتی که شما کوین های خود را در یک صرافی رها می کنید، آن صرافی کوین های شما را کنترل می کند.از نقطه نظر فنی در این حالت شما به اقدامات امنیتی آن صرافی اعتماد می کنید نه به اقدامات خودتان. صرافی ها هدف های بزرگی برای هکر ها هستند و همواره در خطر هستند. به خودتان لطف کنید و کوین ها را در کیف پول شخصی نگه دارید.

4- بیش از توان خود سرمایه گذاری نکنید.
این اولین قاعده سرمایه گذاری است و بیشتر معامله گران جدید اغلب آن را نادیده می‌گیرند. یک سرمایه گذار مسئول و هوشمند همیشه مهارت های مدیریتی لازم را برای تعیین میزان بودجه سرمایه گذاری داشته و به آن توجه خاصی می‌کند. نکته اساسی این است که هرگز تمام دارایی خود را در این زمینه سرمایه گذاری نکنید، زیرا نوسانات شدید و موارد غیرقابل پیش بینی بخش مهمی از ماهیت این عرصه است و به همان میزان که احتمال کسب ثروت وجود دارد احتمال از دست دادن آن نیز موجود است.

5- خرید یا فروش زود موقع
این یک موضوع بسیار بحث برانگیز است. با این وجود، یکی از بزرگترین اشتباهات سرمایه گذاران تازه کار عرصه ارز دیجیتال  این است که دارایی خود را زمانی که قیمت به اندازه کافی بالا است، می فروشند. فروش بر اساس افزایش قیمت موقتی می تواند سازنده باشد اما معمولا این گونه نیست. ضروری است که یک برنامه مشخص برای فروش ارز دیجیتال  خود داشته باشید. سرمایه گذاران زیادی هستند که معتقدند بهتر است ارز دیجیتال  خود را نگه داشته و به دلیل نوسانات بازار آن را نفروشند. بحث اصلی در این رابطه این است که ارز دیجیتال  هنوز یک مفهوم کاملا تازه هستند و بازار مجبور است که در سال های بعد تکامل و گسترش یابد. اما تصمیم نهایی با شماست.


 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ریسک
ثبت امتیاز
تماس با ما


این مجموعه بواسطه دانش و با تکیه بر تجارب خود در عرصه بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال،با   هدف بزرگ آشنا نمودن مردم عزیزمان با این بازار نوپا و تقریبا ناشناخته اقدام به برگزاری سمینارهای آشنایی با ارزهای دیجیتال و دوره های جامع صفر تا صد ارزهای دیجیتال   می نماید

طراحی سایت در استودیو صفر و یک