دات نت نیوک
X

مدرس سبد سرمایه گذاری

 

جمله معروف تخم مرغ هایت را در یک سبد نگذار را همه شنیده ایم. منظور از این جمله آن است که ریسک سرمایه گذاری های خود را با توزیع منطقی آنها در دارایی های متنوع کاهش دهیم. به مجموعه دارایی هایی که داریم اصطلاحاً سبد سرمایه گذاری یا پورتفولیو می گویند. اما این سبد سرمایه گذاری را بر اساس چه معیارهایی تشکیل دهیم؟ بسیاری از اشخاص معیارهای شخصی و مطلوب خود را دارند، اما عمومی ترین این معیارها عبارتند از : تشکیل سبد سرمایه گذاری بر مبنای میزان ریسک، بر مبنای حجم سرمایه گذاری، بر مبنای نوع دارایی و درآمدهای حاصل از آن.

سبد سرمایه گذاری

 

 

می توان انواع سرمایه گذاری ها را بر مبنای ریسک به سه دسته کم ریسک، پر ریسک و با ریسک متوسط تقسیم بندی نمود. هرچه میزان ریسک بیشتر باشد، احتمالاً ولی نه الزاماً، میزان عایدی از آن سرمایه گذاری بیشتر خواهد بود. معمولا توصیه میشود حدود ۷۵% از کل سرمایه گذاری های خود را در دارایی های کم ریسک و ایمن انجام دهید. همچنین می توانید تا ۲۰% از منابع خود را در دارایی های با ریسک متوسط و معقول سرمایه گذاری کنید. با توجه به شرایط اقتصادی کشور همچنان بهترین نوع از این سرمایه گذاری ورود همراه با تخصص و یا مشاوره با افراد خبره در این زمینه است.

ویژگی سبد سرمایه گذاری

 

 

تشکیل سبد ارز رمزها چیزی فراتر از خرید چند ارز دیجیتال مختلف است. ریسک‌پذیری افراد، دید سرمایه‌گذاری آن‌ها و میزان سرمایه آن‌ها در سبد هر فرد متفاوت است. در نگاه کلی سبد ارز رمزها به سه دیدگاه زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود که انتخاب ارز دیجیتال برای هرکدام از این بخش‌ها گام‌های متفاوتی دارد که در کارگاه سبد سرمایه گذاری به‌طور کامل در رابطه با آن صحبت می‌شود.

تشکیل سبد ارز دیجیتال